12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

I Love You Honey Bunny je indie-popová kapela z Prahy. Anglické texty kapelu vcelku pochopitelně nasměrovaly na zahraniční pódia. Mají za sebou více než 400 koncertů po celé Evropě, turné v Kanadě i účast na prestižních světových festivalech jako jsou Sziget (Maďarsko), Envol et Macadam (Kanada) nebo tuzemské prestižní akce Rock for People a Colours of Ostrava.

V dubnu 2023 vydali své druhé album We Just Had a Wonderful Time, které vzniklo pod producentským dohledem Koena van de Wardta (Klangstof) a Stevena Grahama Ansella (Blood Red Shoes) na pomyslné ose Praha – Amsterdam – Brighton.

„We Just Had a Wonderful Time vychází po čtyřech velmi dlouhých letech od debutu Cosmic Background Radiation. “Stejně jako všichni ostatní jsme strávili dva a půl roku uvězněni v našich bytech, nuceni žít sami se sebou. Toto období pro nás bylo neuvěřitelně těžké. Boj s vlastní myslí se nemusí zdát být tak náročným úkolem, dokud se mysl nezačne bránit,” vysvětluje zpěvák Sebastian Jacques.

„Album hledá odpověď na otázku, proč je pro nás tak těžké dát ostatním vědět o bojích, které se skrývají za našimi úsměvy. Společnost konečně rozeznala nebezpečí duševních nemocí a udělala velké pokroky v rozšíření povědomí o jejich úskalích, přesto je před námi ještě dlouhá a náročná cesta. Nikdo by do těchto bitev neměl jít sám a rozhodně by se neměl bát dát o svých potížích vědět ostatním,” říká baskytarista Kristián Kraevski.
„Název alba má dvojí význam. Reaguje také na obrovské množství zábavy a pozitivních zážitků, které jsme s kapelou prožili, když jsme na albu společně pracovali nejen v Amsterdamu ale i v našem pražském studiu nebo na vypůjčené chatě,“ doplňuje kytarista Martin Šolc.

Album doprovázejí dva videoklipy ke skladbám Lose Control v kulisách Hotelu Thermal v Karlových Varech (KLIP: LOSE CONTROL) a Last Chance v prostředí libereckého vysílače Ještěd (KLIP: LAST CHANCE). Retro vizuální identitu dotváří také přebal alba v podobě stylizovaného jaderného kufříku ze studené války v kombinaci s názvem “We Just Had a Wonderful Time.” Album se tak mimo jiné snaží o reflexi současné politické situace v Evropě.

I Love You Honey Bunny jsou:
Sebastian Jacques – zpěv, klávesy
Martin Šolc – kytara
Kristián Kraevski – baskytara
Josef Keil – bicí
_______________________________

booking: Karolína Blažková
[email protected]
management: David Nguyễn