12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Bambie Thug (they/them/fae) se narodili v Corku a prolamují genderové a sociálně-politické stereotypy, čímž vytváří zvuk, který definuje dobu a který se pohybuje na hranici popu, rocku, elektroniky a dalších prvků. Bambie Thug, kteří si pro svůj zvuk sami vytvořili termín „Ouija-pop“, se v posledních několika letech postarali o pořádnou vlnu díky řadě žánrově odlišných singlů a kritiky oceňovanému EP „CATHEXIS“. Bambie Thug vystoupí 22. září ve Futurum Music Baru.

Vstupenky v prodeji od 28. května, 10:00, přes GoOut: https://goout.net/cs/bambie-thug/szqwcfx/

Bambie reprezentovali Irsko na soutěži Eurovize 2024 se songem „Doomsday Blue“ a obsadili 6. místo, což je nejvyšší umístění irského interpreta za posledních 24 let. Skladba rozebírá pocit toho, že váš potenciál stále někdo přehlíží a je ódou na queer komunitu. Po zvukové stránce skladba přenáší posluchače od alt-witchy slok k zabijáckým výkřikům, popovým refrénům, jazzové prostřední osmině a poté vrcholí v metalovém řevu těžkých kytar. Dokonale ukazuje různé tváře Bambie Thug jako umělectva.

Jejich vizuální umění je stejně působivé jako jejich hudební projev – čarodějnická estetika a silné filmové videoklipy je proměnily v nadpozemskou, éterickou postavu, jako je „HIM“ z The Powerpuff Girls a Vampire Bride.

Bambie nejsou na velkých pódiích žádným nováčkem a s velmi pozitivním ohlasem kritiky brázdí festivalová pódia po celém světě, včetně Download Festivalu, The Great Escape, Trans Musicales a letošek zahájí premiérou na Rock for People 2024. Jejich strhující vystoupení je popisováno jako „genderově odlišná, okultně zabarvená, nápadně teatrální“ a získala trvalou celosvětovou podporu od časopisů jako NME, Kerrang!, Rolling Stone UK, GAY TIMES, BBC Radio 1, Spotify, Amazon Music a dalších.