12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Vstupenky v prodeji od 22. března, 10:00 přes loga níže:

Americká dvojice se svou indie taneční hudbou míří do Prahy! Neil Frances vystoupí 12. srpna v Rock Café.

NEIL FRANCES jsou losangeleské duo, které tvoří Jordan Feller a Marc Gilfry. Spolupráci navázali už v roce 2016, kdy poprvé propojili svůj talent, aby jako producentské duo psali pro jiné vokalisty, což byl zpočátku neúspěšný počin, jehož výsledkem bylo několik demosnímků žijících na soundcloudovém účtu. V roce 2018, poté, co jejich dema na Soundcloudu objevili tastemakeři jako KCRW a triple j, se NEIL FRANCES, šťastnou náhodou, stali samostatnou jednotkou, která si na hudební scéně právoplatně vydobyla svoje místo. Jejich tvorbu ocenila renomovaná hudební média jako například NME, Rolling Stone, BBC6 nebo Grammy.

Jejich hudba je jasnou výpovědí o tom, proč se Gilfry a Feller dali dohromady. Feller – hiphoper ze staré školy a někdejší raveový kluk, má dar křísit retro retro beaty, zatímco zpěvák a kytarista Gilfry umí na povel napsat chytlavé melodie a háčky. Výsledkem je žánrově pestrá hudba, která se skládá z klubových groovů se zvukovými vlivy od rave kultury 80. a 90. let, funku a soulu 70. let, yacht rocku až po klasický hip hop. Ve skladbách NEIL FRANCES uslyšíte jak samply, tak indie kytary prohnané magnetofonem.

Kromě fanouškovské základny sklízí muzikantské duo úspěchy i mezi hudebními kolegy. Během své kariéry už si zahráli například s britskými Jungle nebo s americkým elektronickým duem Odesza. Mimo to vystupovali na festivalech Lollapalooza ve Spojených státech, mexickém Corona Capital a letos se vydávají na Coachellu.