12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Polaris se vrací do ČR!

Strach jako velký rozdělovač lidstva, ale také jeho nejsilnější sjednotitel.

Právě tato myšlenka je jádrem nejnovějšího třetího alba Fatalism od skupiny Polaris; desky, kterou formoval pocit beznaděje a dystopie, jenž v posledních letech pohltily svět, doprovázenou zdrcujícím dojmem, že nemáme moc hýbat osudem.

Prémiový předprodej vstupenek pro majitele RfP aplikace je právě zahájen!. Veřejný prodej vstupenek bude zahájen 16. 10. v 11:00 na GoOut: https://goout.net/cs/listky/polaris/vist/.

Album Fatalism, prosycené jak úzkostí, tak skrytou katarzí a těžším zvukovým terénem, organicky navazuje na ponuré obrazy a úderné zvukové krajiny, které prostupují již předchozím albem The Death of Me, nominovaným na cenu ARIA v roce 2020. Polaris se ale rozhodli nestagnovat, namísto toho se na nové desce otevírají reflexi a zároveň využívají charakteristickou směs melodického metalcoru, svěžího post rocku, elektronických výkvětů a dalších prvků, které jsou pro tuto pětici ze Sydney typické.

„Myslím, že mnoho z nás nezažilo ještě ve svém životě nezažilo takové období rozpolcení,“ říká bubeník a autor textů Daniel Furnari, „a v určitém okamžiku mě napadlo, že přes všechny konflikty a debaty, které všude zuří, je možná jedna věc, která je univerzálně příbuzná, a to, že se všichni bojíme. Bez ohledu na to, na jaké straně stojíme vypadají potenciální dopady děsivě.”

Na ploše jedenácti skladeb Fatalism vládne důraznou vztahovostí a výbušnými aranžemi, od atmosférického, doomového otvíráku Harbinger až po předvídavou hymnu Nightmare a pumelici The Crossfire, obě se vyznačují pružnými riffy a korzujícím vokálem Jamieho Hailse. Jako celek vrhá Fatalism svůj pohled více navenek než předchozí album The Death Of Me z roku 2020, která je naopak do značné míry introspektivní deskou. A přestože striktně vzato nejde o pandemické album, nebylo možné ji do ho do jisté míry neovlivnit všemi událostmi, které provázely jeho vznik. Konečným výsledkem je album, které kombinuje pro Polaris charakteristickou melanž dravosti a melodičnosti s novými zvukovými zvraty a lyrickým zaměřením, které má sice daleko k snadnému poslechu, ale pro posluchače je stejně katarzní jako pro skupinu.

„Chceme, aby lidé při poslechu tohoto alba cítili spojení s něčím mimo sebe. Je v tom určitý klid, který přichází s přijetím toho, že existují věci větší, než jste vy sami, a s přesměrováním tohoto strachu.“