12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Rare Americans znají naši fanoušci z festivalu i samostatných koncertů a my máme skvělou zprávu, protože se kapela vrátí do Prahy a to i s novým, připravovaným albem, které vyjde letos v létě. Rare Americans vystoupí 4. října ve pražském klubu Futurum!

Vstupenky v prodeji od 17. května, 11:00, přes GoOut: https://goout.net/cs/rare-americans/szdmrex/.

Rare Americans jsou vypravěči. Zaměřují se na skutečné a syrové příběhy a ve svém storytellingu se nevyhýbají ani těm nejtěžším životním situacím. Za posledních pár let se jim podařilo vybudovat pořádně nadupanou komunitu fanoušků po celém světě.

Za dobu své existence ušli dlouhou cestu – mají na kontě přes 650 milionů streamů, vyprodaná turné po celé Severní Americe a Evropě a loni dokonce nominaci na cenu Juno za „průlomovou skupinu roku“ – kanadskou obdobu Grammy. Sami potvrzují, že se právě dostávávají do tempa a rok 2024 se rýsuje jako dosud nejambicióznější. Zatím přišli se dvěma alby, které následoval 90minutový animovaný punkrockový muzikál (ten bude mít premiéru na legendárním filmovém festivalu v Annecy ve Francii letos v červnu).

Připravované album zkoumá složitost lidských zkušeností a mnohotvárné, přizpůsobivé povahy. Člověk je zvláštní zvíře. Jsme oportunisté s mnoha pestrými tvářemi. Naše schopnost spolupráce z nás udělala nejúspěšnější druh všech dob, ale zároveň máme nepředstavitelné sklony ke zlu.

“Poslední dva roky jsme strávili v nahrávacím a animačním studiu přípravou šíleného plánu, který jsme 3. května odstartovali prvním singlem. Další budou vycházet každý pátek až do vydání alba v létě,” slibuje kapela.