12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Vstupenky v prodeji od 3. května, 10:00 přes loga níže:

Tajemstvím zahalené rostoucí hvězdy Sleep Token se vrací do České republiky!

Po velmi úspěšné loňské tuzemské koncertní premiéře na festivalu Rock for People a měsíc poté vyprodaném sólo koncertě v pražském prostoru ARCHA+ (dříve Divadlo Archa) se fenomén Sleep Token vrací do České republiky. Svůj doposud největší český koncert odehrají 15. listopadu v pražském O2 universu v rámci koncertní série Rock for People Concerts.

Enigmatická britská kapela Sleep Token kombinuje post-rockové, post-klasické a post-metalové prvky s oduševnělým indie popovým vokálem do směsi, která nezní jako nic jiného. V roce 2019 vydali své inovativní debutové album “Sundowning” a o dva roky později zaznamenali mainstreamový úspěch s albem “This Place Will Become Your Tomb”, které se dostalo do britského hudebního žebříčku. V roce 2023 představil anonymní maskovaný kolektiv svůj třetí plnohodnotný počin “Take Me Back to Eden”. Album rychle získalo mezinárodní úspěch a prolomilo vyšší příčky hitparád v několika zemích.

Skladby „Chokehold“, „The Summoning“, „Aqua Regia“, „Granite“ a „Vore“ nasbíraly dohromady přes 85 milionů streamů, zatímco výrazný singl „The Summoning“ vygeneroval jen na Twitteru přibližně 38,8 milionu streamů, což způsobilo, že skladba se stala trendem na Twitteru a obsadila první místo v řadě mezinárodních virálních žebříčků na Spotify. Také byla vybrána jako „YouTube Trending Artist On The Rise“, který se objevuje na domovské stránce YouTube, kterou každý den sledují miliony lidí. Současně například i výrazná popová hvězda Demi Lovato sdílí hudbu Sleep Token se svými 153 miliony sledujících na Instagramu. Sleep Token zkrátka neustále boří hranice, které si v první řadě odmítali připustit.