12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Vstupenky v prodeji od 3. května, 10:00, přes loga níže:

Kapela The HU, kterou už fanoušci Rock for People dobře znají, se vrací do Prahy! Čtyři rockeři z Ulánbátaru zpívají mongolsky, používají hrdelní zpěv šamanů a hrají na mongolské lidové nástroje. Jejich styl je podivuhodnou, ale skvěle šlapající směsicí heavy metalu a mongolské lidové hudby. Už pro něj dokonce existuje i název: „Hunnu rock“, vycházející ze starobylé mongolské říše Hunů. Některé texty kapely zahrnují i válečné pokřiky nebo starou mongolskou poezii.

Jejich debutové album The Gereg z roku 2019 debutovalo na prvním místě světového žebříčku alb a žebříčku Top New Artist a zároveň získalo uznání kritiků respektovaných médií, jako jsou Billboard, GQ, The Guardian, The Independent, Revolver a debutové album The Hu ocenil i samotný Sir Elton John. Kapela za desku navíc obdržela nejvyšší mongolské státní vyznamenání, Čingischánův řád, který jim udělil mongolský prezident. Deluxe verze obsahuje spolupráci s Jacoby Shaddixem (Papa Roach) a Lzzy Hale (Halestorm) a upoutala pozornost Metallicy, která je požádala o coververzi „Through The Never“ pro své album Metallica Blacklist 2021.
THE HU také představili originální soundtrack pro hru Star Wars Jedi od EA Games: Fallen Order. Jejich druhé album Rumble Of Thunder vyšlo v roce 2022 po vyprodaných turné po celém světě v Severní Americe, Evropě, Asii a Austrálii, včetně festivalových vystoupení na festivalech Coachella, Lollapalooza, Download Festival, Rock for People a dalších. V České republice kromě festivalu Rock for People nejsou The Hu žádnými nováčky. Mají za sebou několik vlastních headline koncertů nebo společný dvojkoncert v Malé sportovní hale s populárními rockery The Pretty Reckless.
V listopadu 2022 se The HU stali vůbec první rockovou/metalovou kapelou, která získala prestižní ocenění UNESCO „Umělec míru“. Deluxe verze alba RUMBLE OF THUNDER vyšla v roce 2023 a zní na něm například hlasy Williama DuValla z Alice In Chains nebo Serje Tankiana ze System Of A Down.