12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

VENDED je kapela pěti hudebníků z Des Moines Iowa, kteří chtějí ovládnout svět. Dosahují nedosažitelného, přičemž používají svůj nový kreativní zvuk a styl.

VENDED vznikli v únoru 2018 a tvoří ji Cole Espeland (kytara), Griffin Taylor (zpěv), Simon Crahan (bicí), Jeremiah Pugh (baskytara), Connor Grodzicki (kytara). Rytmická sekce využívá rychlost, sílu a přesnost dravé, agresivní a hnací kytary. Do vokálů se propisují těžkosti a realita života. VENDED mají jedinečný zvuk, který stojí v čele nové éry.

Po dvou letech odhodlání a tvrdé práce odehrála kapela 8. března 2020 vyprodaný debutový koncert v místním klubu Vaudville Mews, který se setkal s obrovským ohlasem publika. Několik dní po koncertu však došlo ke Covidovému lockdownu, což způsobilo neplánovanou přestávku.

Po ní se ale vrátili o to silnější a hladovější než kdykoli předtím. Vydali debutové EP a dva následující singly „Ded To Me“ a „Overall“. Dva roky bez přestávky objížděli svět – navštívili více než 30 zemí a 3 kontinenty a plnou rychlostí se vydali na cestu ke světové nadvládě. A to je zatím jen začátek.