18–20/6/2020 Hradec Králové

Zajištění bezpečného průběhu festivalu je pro nás každoročně prioritou. Buďte, prosíme, tolerantní a umožněte nám tak svým přístupem prožít bezpečný festival. Počítejte, prosíme, s osobními prohlídkami při vstupu do areálu i dalšími opatřeními. Řiďte se pokyny pracovníků ostrahy.

Do areálu budete vpuštěni jen s platnou páskou. Platí zákaz rozdělávání ohně v celém areálu včetně kempů.

Do areálu není možné vnášet zavazadla, o ty se postaráme v úschovně. Vezměte si s sebou pouze klíče, peníze, mobil a nutné oblečení.

Do areálu není možné vnášet tyto předměty:

drogy, toxické a omamné látky

záznamová zařízení, a to datová, obrazová i zvuková (s výjimkou mobilu)

výbušné látky – trhaviny, třaskaviny

láhve, sklo

deštníky, včetně skládacích

zbraně – střelné, sečné, nože, nůžky

potraviny, nápoje – mimo doložených zdravotními důvody

fotoaparáty se stativem, profesionální zařízení s teleobjektivem

nadměrná zavazadla

jízdní kola, koloběžky

alkohol

teleskopické tyče, včetně selfie tyčí

předměty s laserovým paprskem

zvířata

drony

Nenadálé události

V případě nenadálých událostí uposlechněte výzev a příkazů policie, ochranky a hasičů.

Ohledně získávání zpráv o případných výzvách či přijatých opatření, vám doporučujeme nainstalovat si do mobilního telefonu aplikaci ROCK FOR PEOPLE, kde budou v průběhu festivalu zveřejňovány jak informace o jednotlivých účinkujících či programu, ale také i informace týkající se bezpečnosti, eventuelních doporučení, či meteo zpráv.

Evakuace jednotlivých ploch areálu probíhá podle evakuačního plánu. Pracovníci ochranky, festivalu a hasiči vás nasměrují k nejbližšímu únikovému východu.

Pokud o to budete požádáni, měli byste se co nejrychleji a tiše vydat na cestu k únikovému východu. Prosíme, pomozte návštěvníkům, kteří jsou závislí na vaší pomoci.

Případná evakuace bude sdělena z pódia a návštěvníkům bude vysvětleno, co se od nich žádá. Informace budou zveřejněny i v mobilní aplikaci a na led obrazovkách u pódia. V případě výpadku elektrické energie budou použity megafony a vozidla hasičů či zdravotníků, která mají reproduktory.

FOTOGRAFOVÁNÍ

Na festivalu je povoleno fotografovat profesionálními fotoaparáty pouze předem akreditovaným fotografům. Diváci si mohou přinést pouze neprofesionální automatické fotoaparáty – kompakty, které nebudou používány s externím bleskem. Toto opatření je zavedeno z důvodu smluv a omezení ze strany některých účinkujících.

POČASÍ

Rock for People je za dveřmi a počasí nám jistě bude přát. Proto si vám dovolujeme připomenout několik důležitých pravidel pro dlouhodobý pobyt na slunci a v horku.

Vezměte si čepice, šátky a ochranné krémy. Ti z vás, kteří mají zdravotní problémy, by neměli zapomenout své léky a zvláště pro astmatiky, alergiky je toto počasí problematické.
Štěstí přeje připraveným, tak nezapomeňte holiny a pláštěnky. Deštníky nejsou povoleny, není přes ně vidět a patří mezi nebezpečné předměty.

O případné blížící se bouři vás budeme včas informovat pomocí mobilní aplikace, hlášením z pódia, případně informacemi na led panelech u pódií.
Neschovávejte se pod stromy a ve stanech. Nejbezpečnějším místem, kde budete ochráněni před blesky je vaše vozidlo, případně otevřené hangáry v areálu.
V případě velké bouřky a nutné evakuace areálu poslechněte příkazů ochranky a hasičů.

ZDRAVOTNÍ SLUŽBA

V areálu čtyřiadvacetihodinové zóny je zřízena lékařská ošetřovna na stejném místě jako bývá každý rok. Ta se o vás postará v případě zdravotního problému. Pokud potřebujete uschovat své medikamenty v chladnu, domluvte se prosím s naší zdravotní službou.

Nezapomínejte na pitný režim, tedy ten nealkoholický. V areálu bude dostatečné množství festivalové vody a pitná voda je i v umývárnách.

HASIČI

Hasiči jsou velkými pomocníky za každého počasí. Za deště čerpají vodu z míst, kde se vytvoří laguny a v horku naopak kropí. Velmi rádi využíváme služby osvěžení kotle pod pódiem, ovšem respektujeme, že některé kapely si to během produkce nepřejí. Nicméně toto není hlavní úkol hasičů, ti především zajišťují požární bezpečnost celé akce – a proto, aby se mohli věnovat jen příjemnějším činnostem, prosíme, dodržujte zákaz rozdělávání ohně v celém areálu, zvláště v kempu.

Informační centrum / INFO LINKA

Pro lepší komunikaci mezi návštěvníky a festivalovým zázemím je zřízen Info stánek a Info linka.

Pokud se setkáte s nějakým problémem – neochota ochranky, problém se zdravotní službou, přetékající toalety, špatné jídlo ve stánku či cokoliv jiného, prosíme, kontaktujte nás v Info stánku.

Zpět na všechny informace