18–20/6/2020 Hradec Králové

Jaký dopravní prostředek zvolíte při cestě na festival, necháme na vás. Nastíníme vám alespoň možnosti, které se nabízí a jakých výhod lze využít. Souřadnice Festivalparku jsou 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

Autem (+ parkování)

Po dálnici D11 je Hradec Králové od Prahy vzdálený 100 kilometrů.
Pokud zvolíte k dopravě na festival Rock for People vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. Letiště Věkoše, kde se Festivalpark nachází, leží na severním okraji Hradce Králové. Cesta bývá kvalitně značena tabulemi „Festivalpark“ nebo „Rock for People“ ještě před příjezdem do města.
Pro elektronikou vybavené cestovatele dodáváme souřadnice: 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

Před tím, než vyrazíte na cestu, doporučujeme zkontrolovat festivalový Facebook, Instagram, aplikaci nebo dopravní zpravodajství v rádiu – zejména s ohledem na možné kolony nebo dopravní karamboly.

Na místě je možno zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které je střeženo festivalovou ochrankou. Za věci uložené nebo odložené v autě neručíme. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se případným frontám. Doprava v blízkosti areálu bude omezena, sledujte proto, prosíme, místní značení.

Aktuální možnosti parkovného včetně cen naleznete později v sekci Vstupenky.

Vlakem

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na Rock for People je vlak. Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky.

Informace o jízdenkách naleznete na webu Českých drah.

Autobusem

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky.

MHD

Návštěvníci RfP mohou využít při cestě na letiště linkové trolejbusy i autobusy Dopravního podniku města Hradec Králové. V bezprostřední blízkosti Festivalparku se nacházejí zastávky „Letiště“ (BUS č. 15 a 25), případně „U Lupínků“ v Hradci Králové-Pouchově (BUS č. 13). Ze zastávky Hlavní nádraží přímo jezdí linka č. 15 na zastávku Letiště, na zastávku U Lupínků č. 13.

K dopravě můžete zdarma využít (po předložení platné vstupenky nebo festivalového náramku) kyvadlovou dopravu – autobusy označené Rock for People nebo MHD Hradce Králové. V bezprostřední blízkosti Festivalparku se nacházejí zastávky „Letiště“, případně „U Lupínků“ v Hradci Králové-Pouchově.

Zpět na všechny informace