18–20/6/2020 Hradec Králové

Pokud máte jakékoliv dotazy k fungování festivalu, odpovědi na nejvíce kladené otázky naleznete v této sekci.

 

VSTUPENKY

 

Kdy budou v prodeji lístky od KB a přes Objevte více muziky?

Akce s Komerční Bankou proběhla v únoru. Vstupenky byly za pár dní rozebrané.

Objevte více muziky má vstupenky plně ve své režii. S případnými dotazy se, prosím, obracejte přímo na ně.

Na přelomu února a března proběhne ještě akce s Google Pay. Pro další informace sledujte náš Facebook, Instagram a sekci Novinky.

Budou vstupenky na místě?

Celofestivalové vstupenky jsou již pět měsíců před začátkem festivalu vyprodány. Přímo na festivalu už tedy vstupenky dostupné nebudou. Moc nás to těší a děkujeme za tento splněný sen!

Kdo se chce na festival podívat, může si koupit ještě poslední lístky u našich partnerů (mrkni výše) nebo si koupit jednodenní vstupenky na čtvrtek nebo sobotu. Stále dostupné jsou i VIP lístky.

Jak je to letos se slevami? Máte vstupenky pro děti, ZTP, seniory, rodiny, party?


Letos jsme prodávali speciální vstupné pro děti, juniory, ZTP a seniory. Vzhledem k tomu, že došlo k vyprodání celofestivalových vstupenek, ani tyto kategorie již nejsou v prodeji.

P.S. Nezapomeňte, že pokud vlastníte vstupenku s věkovým omezením do 17 let, musí vám být 17 let v době konání festivalu. Pokud tuto podmínku nebudete moci splnit, prosím, obraťte se na infolinku GoOut, kde vám poradí s doplatkem na plnou cenu.

 

KEMPY A PARKOVÁNÍ

 

Kdy bude v prodeji parking?

Nebojte se, i letos bude o vaše stroje postaráno. Jelikož je festival vyprodaný a na festivalu letos bude víc návštěvníku než předešlé roky, potřebuje i plánování svůj čas. Mějte proto ještě chvíli strpení.

Veškeré podrobnosti a aktuality najdete v sekci Parkování. Začátek předprodeje oznámíme v předstihu na našem Facebooku, Instagramu a v sekci Novinky, tady na stránkách.

Můžu mít stan vedle auta?

Jelikož nechceme, aby došlo k úrazu nebo k jinému neštěstí, není stanování vedle auta obecně povoleno. Ke stanování je vyhrazen prostor v kempu. Výjimkou bude Park camp, kde bude stanování vedle auta povoleno.

Můžu spát na festivalu v autě? 

Spaní v autě na parkovišti je s ohledem na bezpečnost návštěvníků zakázáno. Další nařízení, která se týkají provozu kempů naleznete zde. Doporučujeme se s těmito nařízeními seznámit ještě před příjezdem na festival.

Jedinou výjimkou je Park Camp, který je pro spaní v autě nebo vedle něj uzpůsoben. Park Camp zatím není v prodeji, proto pro nejnovější informace o tomto typu ubytování sledujte náš Facebook, Instagram a sekci Novinky.

Jak bude fungovat upgrade na vyšší úroveň kempu?

Pokud jste si již koupili místa v základním kempu, při upgradu na vyšší úroveň napište na GoOut, prokažte se zakoupením vyšší úrovně ubytování na RFP a připište čísla vstupenek do základního kempu, které jste si zakoupili a budete je chtít stornovat. Na základě toho vám budou vstupenky stornovány a jejich cena vám bude vrácena.

 

NA FESTIVALU

 

Co si mám s sebou na Rock for People vzít?

Na festivalu strávíte 3-4 dny, proto se vyplatí věnovat balení zvýšenou pozornost. Rozhodně byste neměli zapomenout na průkaz pojištěnce, občanský průkaz, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, užívané léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky, pláštěnku, toaletní papír, stan a spacák. Cenné věci jako například fotoaparáty, kamery a šperky doporučujeme nechat doma.

Kdy bude vystupovat interpret XY?

Seznam oznámených interpretů rozdělený do dnů naleznete na našich stránkách v sekci Lineup. Přesné časy vystoupení se včas před festivalem dozvíte, je však potřeba doladit všechny detaily.

Kde budu spát?

Nejvyužívanější formou ubytování je nocování ve stanovém městečku Rock for People.

Je možné koupit si místo na stan ve stanovém městečku v předprodeji. Cena základního kempu je 700 Kč na osobu na 3 dny + 50 Kč záloha na pytel na odpadky. Můžete si také koupit místo na auto, karavan, nebo dodávku v takzvaném Park kempu. Letos se návštěvníci mohou těšit i na další druhy kempů, které budou do prodeje uvedeny později.

Strukturovaný přehled kempů a parkování, včetně cen najdete po zahájení předprodeje zde.

Co tam budu jíst a pít?

Nabídka občerstvení je různorodá. Letos navíc chystáme rozšíření food courtu a zkvalitnění služeb. Detaily si ještě necháme pro sebe, ale nebojte, o konkrétních stáncích a nabídce vás budeme před festivalem informovat.

Vlastní jídlo a pití není dovoleno přinášet do areálu. Ve stanovém městečku si však můžete v klidu hodovat 😊.

Stejně rozmanitá jako nabídka jídel bude i nabídka nápojů, která bude zahrnovat jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje. Milovníky zlatavého moku potěší nabídka širokého portfolia piv. Dostatek bude i pitné vody. Pitná voda bude dostupné na barech a na pointu Voda za hubičku.

Jak to bude s hygienou?

Stanové městečko disponuje velkokapacitními sprchami. Tekoucí voda bude samozřejmě k dispozici v městečku i festivalovém areálu. V rámci festivalu bude k dispozici dostatečné množství mobilních záchodů doplněných o pisoáry, navíc ve festivalovém areálu budou tradiční placené záchody nabízející nadstandardní komfort. Pro případ tropického počasí budou připraveny oblíbené kropicí vozy.

Dá se na festivalu dobít telefon?

Energy pointy budou, jak ve stanovém městečku, tak v areálu. K dispozici budou kromě klasických i různé druhy ekologických nabíječek.

Kde můžu odložit cennosti?

K uschování cenností budou k dispozici zamykací skříňky. Ty naleznete v úschovně v kempu. Další úschovna, která je větší se nachází před vstupem do festivalového areálu. Doporučujeme, abyste si nenechávali žádné cennosti ve stanu bez dohledu.

Budou na místě zdravotníci v případě úrazu nebo jiného zdravotního problému?

Pokud budete mít vy nebo někdo z návštěvníků zdravotní problémy, neváhejte se okamžitě obrátit na zaměstnance ochranky, informace nebo na festivalovou linku (+420 602 782 587).

Chceme, abychom si všichni festival ve zdraví užili, proto na sebe buďte opatrní – dostatečně pijte, chraňte se před sluncem a také alkohol konzumujte s mírou. Pokud byste se však přece jen nešťastnou náhodou dostali do zdravotních potíží, na festivalu bude k dispozici 24 h zdravotnická služba, kterou můžete kdykoliv kontaktovat. U zdravotníků bude možné uschovat léky, které máte na předpis, např. inzulin.

Telefonní čísla pro tísňová volání:

112 – Jednotné evropské číslo tísňového volání

158 – Policie

156 – Městská policie

150 – Hasiči

155 – Záchranná služba

Můžu do areálu se psem, kočkou, morčetem, papouškem?

Pro psy a další domácí zvířata je hlučné festivalové prostředí stresující. S ohledem na jejich zdraví i na bezpečnost návštěvníků nebudou zvířata do areálu i kempu vpuštěna. Raději je nechte v pohodlí domova.

 

PLATBY

 

Můžu platit kartou?

Platby kartou budu akceptovány ve vyhrazených zónách. U zbylých stánku bude možná pouze platba v hotovosti. Ale nebojte, v areálu festivalu i v centru Hradce Králové naleznete dostatečné množství bankomatů. Pro všechny případy však doporučujeme vzít si s sebou alespoň určitou část hotovosti.

Mohu platit eurem?

Na festivalu je možné platit pouze v místní měně – české koruně, Eura nejsou akceptována.

V centru Hradce Králové najdete několik směnáren, kde můžete Eura za České koruny vyměnit. Doporučujeme vyměnit si určitou část hotovosti již před festivalem. Průběžně si můžete do centra dojet, není od festivalového areálu daleko a dostanete se tam pohodlně pravidelnou městskou hromadnou dopravou.

Kolik si s sebou mám vzít peněz? Bude v areálu bankomat?

Přímo v areálu Rock for People budou bankomaty Komerční banky, množství bankomatů je rovněž v Hradci Králové. Pokud máte kartu, nemusíte větší finanční hotovost řešit. Rozhodně ale doporučujeme hotovost nenechávat ve stanu po dobu vaší nepřítomnosti a peněženku dávat v noci na bezpečné místo (ideálně na tělo, do nohou spacáku apod.).

 

BRIGÁDY

 

Chci pracovat na Rock for People. Co mám dělat?

Pokud chcete pracovat na RFP, zkuste napsat na [email protected], třeba zrovna vás budeme potřebovat!

 

Zpět na všechny informace