10-12/6/21 Hradec Králové

Pokud máte jakékoliv dotazy k fungování festivalu, odpovědi na často kladené otázky naleznete v této sekci.

KDY FESTIVAL ROKU 2021 PROBĚHNE A KDO NA NĚM VYSTOUPÍ?
S radostí oznamujeme, že festival Rock for People 2021 proběhne ve dnech 10. – 12. června 2021 v královéhradeckém Festivalparku a ohlašujeme první dvacítku potvrzených kapel.
Těšit se můžeme na Green Day, Fall Out Boy, The 1975, Weezer, Skillet, Black Veil Brides, Dope D.O.D., Neck Deep, Northlane, Spector, SKYND, Cemetery Sun, Fickle Friends, Dream State, Deadly Apples, The Scratch, John Wolfhooker, The Pale White, Do Nothing a Childcare. Další potvrzené kapely budeme postupně odhalovat, pracujeme na tom, abychom zachovali co nejvíce z lineupu 2020.

KDY ZAHÁJÍTE PŘEDPRODEJ NA ROK 2021?

Vzhledem k tomu, že letošní vstupenky zůstávají v platnosti, nelze v tuto chvíli vstupenky zakoupit. Pokud máte o vstupenky zájem, prosíme, abyste se zaregistrovali v našem Bazaru vstupenek. Na základě registrace získáte jako první možnost zakoupení uvolněných vstupenek z refundací. Registrovaní v bazaru mohou koupit vstupenku od 16. 7. 10:00. Prodej zbylých vrácených vstupenek spustíme 21. 7. v 10:00.

NECHÁVÁM SI VSTUPENKU Z ROKU 2020 NA ROKU 2021. MUSÍM JEŠTĚ NĚCO DĚLAT NEBO JI STAČÍ ROKU 2021 UKÁZAT U VSTUPU?
Děkujeme, že jste podpořili festival ponecháním si vstupenky. Dále už nemusíte nic řešit, jen se sbalte a přijeďte na Rock for People 2021.

K ČEMU SLOUŽÍ BAZAR VSTUPENEK A PROČ BYCH SE MĚL REGISTROVAT?
Pokud chcete prodat nebo koupit festivalovou vstupenku či vstupenky na kemp, zamiřte na bazar.rockforpeople.cz. Jak bazar funguje detailně popisujeme ZDE. Registrovaní v bazaru navíc mohou koupit vstupenky uvolněné z refundací přednostně od 16. 7. 10:00. Prodej zbylých vrácených vstupenek spustíme 21. 7. v 10:00.

MÁM JEDNODENNÍ VSTUPENKU, PROTOŽE JSEM FANOUŠEK KONKRÉTNÍ KAPELY. TA ALE V ROCE 2021 VYSTOUPÍ V JINÝ DEN. JAK MÁM POSTUPOVAT?
Jednodenní vstupenky na Green Day zůstávají v platnosti na čtvrtek 10. 6. V případě dalších dnů si sami zvolíte, zda vyčerpáte jednodenní vstupenku v pátek 11. 6. 2021 či v sobotu 12. 6. 2021, vstupenky zůstávají také v platnosti a nemusíte si je měnit. Pro jednodenní lístky platí možnost refundace až do září, kdy oznámíme většinu kapel včetně rozdělení do dnů.

DO KDY MOHU ŽÁDAT O REFUNDACI VSTUPENEK NA ROCK FOR PEOPLE 2020?
Máte poslední možnost zažádat o refundaci vstupenek do půlnoci 16. 7. Refundace probíhá pouze formou voucheru, který však můžete využít na všechny akce pořádané Ameba Production (např. RfP, Rock for People Concerts, Prague Summer Festival, Kefír apod.). Pro jednodenní lístky platí možnost refundace až do září, kdy oznámíme většinu kapel včetně rozdělení do dnů. Své dotazy pište, prosíme, na [email protected]

JAK REFUNDACE PROBÍHÁ, MOHU JEŠTĚ DOSTAT PENÍZE?
Refundace probíhá pouze formou voucheru. Zažádat můžete zde: bit.ly/Voucher_form. Voucheru můžete využít na všechny akce pořádané Ameba Production (např. RfP, Rock for People Concerts, Prague Summer Festival, Kefír apod.). Své dotazy pište, prosíme, na [email protected]

MÁM ZAKOUPENOU VSTUPENKU NA ROK 2020 V KATEGORII DÍTĚ ČI JUNIOR, ZŮSTÁVÁ V PLATNOSTI A NEMUSÍM NIC DOPLÁCET?
Ano, tyto vstupenky zůstávají v platnosti na příští rok, vzhledem k okolnostem jsme se rozhodli pro tyto vstupenky posunout věkový limit.

MÁM VSTUPENKU PŘES PROGRAM BENEFIT PLUS, ZŮSTÁVÁ TAKÉ V PLATNOSTI? JE MOŽNÉ JI REFUNDOVAT VOUCHEREM?
Ano, vstupenky zakoupené v programu Benefit Plus zůstávají také v platnosti. Nelze je však refundovat voucherem. Lze vrátit pouze zasláním žádosti na Benefit Plus, kteří vám připíší body zpět na účet.

KDY BUDOU V PRODEJI LÍSTKY OD KB A PŘES OBJEVTE VÍCE MUZIKY?
Akce s Komerční Bankou proběhla v únoru. Vstupenky byly za pár dní rozebrané. Objevte více muziky má vstupenky plně ve své režii. S případnými dotazy se, prosím, obracejte přímo na ně.

MÁM ZAKOUPENOU VSTUPENKU NA KEMP 2020, PLATÍ NA ROK 2021?

Ano, vstupenky na kempování zůstávají v platnosti.

MOHU VSTUPENKU NA KEMP PRODAT NEBO KOUPIT PŘES BAZAR.ROCKFORPEOPLE.CZ?
Ano, i tyto vstupenky můžete přes bazar zakoupit nebo prodat.

MOHU SI UPGRADOVAT UBYTOVÁNÍ?
V tuto chvíli tuto možnost nenabízíme. Poté, co vypořádáme všechny refundace tj. v září, vás budeme informovat, kdy a zda možnost upgradu spustíme.

 

NA FESTIVALU

 

Můžu mít stan vedle auta?
Jelikož nechceme, aby došlo k úrazu nebo k jinému neštěstí, není stanování vedle auta obecně povoleno. Ke stanování je vyhrazen prostor v kempu. Výjimkou bude Park camp, kde bude stanování vedle auta povoleno.

Můžu spát na festivalu v autě?
Spaní v autě na parkovišti je s ohledem na bezpečnost návštěvníků zakázáno. Další nařízení, která se týkají provozu kempů naleznete zde. Doporučujeme se s těmito nařízeními seznámit ještě před příjezdem na festival. Jedinou výjimkou je Park Camp, který je pro spaní v autě nebo vedle něj uzpůsoben.

Co si mám s sebou na Rock for People vzít?

Na festivalu strávíte 3-4 dny, proto se vyplatí věnovat balení zvýšenou pozornost. Rozhodně byste neměli zapomenout na průkaz pojištěnce, občanský průkaz, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, užívané léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky, pláštěnku, toaletní papír, stan a spacák. Cenné věci jako například fotoaparáty, kamery a šperky doporučujeme nechat doma.

Kdy bude vystupovat interpret XY?

Seznam oznámených interpretů rozdělený do dnů naleznete na našich stránkách v sekci Lineup. Přesné časy vystoupení se včas před festivalem dozvíte, je však potřeba doladit všechny detaily.

Kde budu spát?

Nejvyužívanější formou ubytování je nocování ve stanovém městečku Rock for People.

Je možné koupit si místo na stan ve stanovém městečku v předprodeji. Cena základního kempu je 700 Kč na osobu na 3 dny + 50 Kč záloha na pytel na odpadky. Můžete si také koupit místo na auto, karavan, nebo dodávku v takzvaném Park kempu. Letos se návštěvníci mohou těšit i na další druhy kempů, které budou do prodeje uvedeny později.

Strukturovaný přehled kempů a parkování, včetně cen najdete po zahájení předprodeje zde.

Co tam budu jíst a pít?

Nabídka občerstvení je různorodá. Letos navíc chystáme rozšíření food courtu a zkvalitnění služeb. Detaily si ještě necháme pro sebe, ale nebojte, o konkrétních stáncích a nabídce vás budeme před festivalem informovat.

Vlastní jídlo a pití není dovoleno přinášet do areálu. Ve stanovém městečku si však můžete v klidu hodovat 😊.

Stejně rozmanitá jako nabídka jídel bude i nabídka nápojů, která bude zahrnovat jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje. Milovníky zlatavého moku potěší nabídka širokého portfolia piv. Dostatek bude i pitné vody. Pitná voda bude dostupné na barech a na pointu Voda za hubičku.

Jak to bude s hygienou?

Stanové městečko disponuje velkokapacitními sprchami. Tekoucí voda bude samozřejmě k dispozici v městečku i festivalovém areálu. V rámci festivalu bude k dispozici dostatečné množství mobilních záchodů doplněných o pisoáry, navíc ve festivalovém areálu budou tradiční placené záchody nabízející nadstandardní komfort. Pro případ tropického počasí budou připraveny oblíbené kropicí vozy.

Dá se na festivalu dobít telefon?

Energy pointy budou, jak ve stanovém městečku, tak v areálu. K dispozici budou kromě klasických i různé druhy ekologických nabíječek.

Kde můžu odložit cennosti?

K uschování cenností budou k dispozici zamykací skříňky. Ty naleznete v úschovně v kempu. Další úschovna, která je větší se nachází před vstupem do festivalového areálu. Doporučujeme, abyste si nenechávali žádné cennosti ve stanu bez dohledu.

Budou na místě zdravotníci v případě úrazu nebo jiného zdravotního problému?

Pokud budete mít vy nebo někdo z návštěvníků zdravotní problémy, neváhejte se okamžitě obrátit na zaměstnance ochranky, informace nebo na festivalovou linku (+420 602 782 587).

Chceme, abychom si všichni festival ve zdraví užili, proto na sebe buďte opatrní – dostatečně pijte, chraňte se před sluncem a také alkohol konzumujte s mírou. Pokud byste se však přece jen nešťastnou náhodou dostali do zdravotních potíží, na festivalu bude k dispozici 24 h zdravotnická služba, kterou můžete kdykoliv kontaktovat. U zdravotníků bude možné uschovat léky, které máte na předpis, např. inzulin.

Telefonní čísla pro tísňová volání:

112 – Jednotné evropské číslo tísňového volání

158 – Policie

156 – Městská policie

150 – Hasiči

155 – Záchranná služba

Můžu do areálu se psem, kočkou, morčetem, papouškem?

Pro psy a další domácí zvířata je hlučné festivalové prostředí stresující. S ohledem na jejich zdraví i na bezpečnost návštěvníků nebudou zvířata do areálu i kempu vpuštěna. Raději je nechte v pohodlí domova.

 

PLATBY

 

Můžu platit kartou?

Platby kartou budu akceptovány ve vyhrazených zónách. U zbylých stánku bude možná pouze platba v hotovosti. Ale nebojte, v areálu festivalu i v centru Hradce Králové naleznete dostatečné množství bankomatů. Pro všechny případy však doporučujeme vzít si s sebou alespoň určitou část hotovosti.

Mohu platit eurem?

Na festivalu je možné platit pouze v místní měně – české koruně, Eura nejsou akceptována.

V centru Hradce Králové najdete několik směnáren, kde můžete Eura za České koruny vyměnit. Doporučujeme vyměnit si určitou část hotovosti již před festivalem. Průběžně si můžete do centra dojet, není od festivalového areálu daleko a dostanete se tam pohodlně pravidelnou městskou hromadnou dopravou.

Kolik si s sebou mám vzít peněz? Bude v areálu bankomat?

Přímo v areálu Rock for People budou bankomaty Komerční banky, množství bankomatů je rovněž v Hradci Králové. Pokud máte kartu, nemusíte větší finanční hotovost řešit. Rozhodně ale doporučujeme hotovost nenechávat ve stanu po dobu vaší nepřítomnosti a peněženku dávat v noci na bezpečné místo (ideálně na tělo, do nohou spacáku apod.).

 

BRIGÁDY

 

Chci pracovat na Rock for People. Co mám dělat?

Pokud chcete pracovat na RFP, zkuste napsat na [email protected], třeba zrovna vás budeme potřebovat!

 

Zpět na všechny informace