18–20/6/2020 Hradec Králové

Pokud vyvstaly nějaké nejasnosti či otazníky v souvislosti s RfP, podívejte se do této sekce. Možná vám některé věci objasníme.

Kapely

Kdy zveřejníte kapely (další kapely, jiné kapely)?

Snažíme se zveřejňovat kapely ve smysluplných dramaturgických celcích. První kapely bývají potvrzené už v zimě, finální harmonogram bývá hotový v květnu. Jednání s kapelami jsou často složitá a probíhají dlouho. Mějte prosím trpělivost, určitě si nenecháme žádné jméno pro sebe.

Proč na festivalu nehraje kapela XY?

Některé kapely nejsou v Evropě nebo nemají v našem termínu volno. Někdy i volno mají, ale prostě se jim k nám nechce nebo mají jiné plány. Některé kapely nevystoupí, protože hrály na Rock for People loni nebo předloni a i když byly výborné, zkusíme zase něco jiného.

Co mám dělat, když chci se svou kapelou hrát na Rock for People?

České a slovenské kapely jsou přímo oslovovány dramaturgem festivalu a jsou většinou výsledkem sezení celého týmu. Pokud jsme vaši kapelu neoslovili do konce dubna, je nám líto, ale pro tento rok s vámi na Rock for People nepočítáme.

Máte ale možnost zúčastnit se některé ze soutěží, se kterými Rock for People spolupracuje. Pokud tuto soutěž vyhrajete, automaticky vás na festival zveme.

Kolik stojí nebo stála kapela XY?

Bohužel, takovéto informace jsou považovány za důvěrné a jejich utajení je součástí smluv, které s kapelami podepisujeme.

Proč nehraje kapela XY na jiném pódiu nebo v jiný čas?

Hrací časy se často odvíjejí od možností kapel. Kapela odněkud přijíždí, přilétá nebo naopak někam spěchá. Někdy nejde o možnost, ale přímo o přání kapely, která chce hrát raději v narvaném stanu, než před poloprázdným hlavním pódiem.

Vstupenky

Jsou vstupenky k zakoupení pouze přes GoOut?

Ano, letos jsme pro online nákup zvolili nákup přes GoOut. Platit lze převodem i kartou.  Pokud narazíte na nějaký problém při nákupu eVstupenky, je pro vás připraven zákaznický servis na [email protected], kde uděláme všechno proto, abychom váš problém vyřešili.

Půjdou vstupenky koupit v kamenném obchodě?

Ano, i to je možné. Fyzicky lze lístky koupit také v kamenných pobočkách GoOut.

Kde se dají koupit jednodenní vstupenky a kolik stojí?

Jednodenní vstupenky uvádíme na trh poté, co je jasný line-up.  Jejich cena tvoří většinou okolo 75% celofestivalové vstupenky. Přesné ceny najdete zde.

Budou vstupenky na místě? Může být vyprodáno?

Ano, vyprodáno být může a aktuálně je v prodeji poslední edice vstupenek. Pro aktuální informace sledujte web a Facebook Rock for People, kde jsou vždy aktuální informace.

Jak je to letos se slevami? Máte vstupenky pro děti, ZTP, seniory, rodiny, party?

Jednání o slevách s partnery probíhají průběžně. Pokud je nějaká sleva dostupná, informace se objeví na webu a sociálních sítích našeho partnera.

Letos uvádíme speciální vstupné pro děti, juniory, ZTP a seniory. Prosíme, prostudujte si podmínky speciálních vstupenek, aby na místě nedošlo ke zbytečným problémům kvůli jejich nesplnění.

Chceme na Rock for People udělat teambuildingovou akci. Jde to?

Ano, možné to je. Napište na: [email protected]

Brigády

Chci pracovat na Rock for People. Co mám dělat?

Naprostou většinu prací, které na Rock for People jsou, zajišťují specializované agentury, které mají nasmlouvané profesionální spolupracovníky na dlouhodobé bázi. Také festivalový tým je kompletní, nové spolupracovníky nehledáme.

Pokud chcete pracovat na RFP, zkuste napsat na [email protected], třeba zrovna vás budeme potřebovat!

Areál

Co si mám s sebou na Rock for People vzít?

Na festivalu strávíte 3-4 dny, proto se vyplatí věnovat balení zvýšenou pozornost. Rozhodně byste neměli zapomenout na průkaz pojištěnce, občanský průkaz, platnou vstupenku, peníze, hygienické potřeby, užívané léky, pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle, plavky, pláštěnku, toaletní papír, stan a spacák. Cenné věci jako například fotoaparáty, kamery, mobilní telefony a šperky doporučujeme nechat doma.

Kde budu spát?

Nejvyužívanější formou ubytování je nocování ve stanovém městečku Rock for People.

Je možné koupit si místo na stan ve stanovém městečku v předprodeji. Cena se pohybuje okolo 600 Kč na osobu na 3 dny. Můžete si také koupit místo na auto, karavan, nebo dodávku v takzvaném Park kempu a nebo využít jeden z našich glamping stanů.

Strukturovaný přehled kempů a parkování, včetně cen najdete po zahájení předprodeje zde.

V Hradci Králové a jeho okolí je také velké množství dalších ubytovacích kapacit v hotelích, penzionech a ubytovnách. Informace je možné získat v Informačním centrum Hradce Králové.

Co tam budu jíst a pít?

Nabídka občerstvení je různorodá. Letos navíc chystáme rozšíření food courtu a zkvalitnění služeb. Návštěvníci si mohou dopřát řadu pochoutek luxusních burgerů, přes speciality arabské, indické či čínské kuchyně, až po oblíbenou pizzu a tradiční českou klobásu. Nechybí ani možnost vegetariánského stravování a vitamíny nabitý ovocný bar.

Vlastní jídlo a pití není dovoleno přinášet do areálu. Toto opatření se netýká stanového městečka.

Stejně rozmanitá jako nabídka jídel bude i nabídka nápojů, která bude zahrnovat jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje. Milovníky zlatavého moku potěší nabídka širokého portfolia piv.

Pitná je voda i v umývárnách.

Kde se budu mýt?

Stanové městečko disponuje velkokapacitními sprchami s teplou vodou. Tekoucí voda je samozřejmě k dispozici v městečku i festivalovém areálu. V rámci festivalu bude k dispozici dostatečné množství mobilních záchodů doplněných o pisoáry, navíc ve festivalovém areálu jsou tradiční placené záchody nabízející nadstandardní komfort. Pro případ tropického počasí jsou připraveny oblíbené kropicí vozy.

Kolik si s sebou mám vzít peněz?

Přímo v areálu Rock for People bude bankomat Komerční banky; množství bankomatů je rovněž v Hradci Králové. Pokud máte kartu, nemusíte větší finanční hotovost řešit. Rozhodně ale doporučujeme hotovost nenechávat ve stanu po dobu vaší nepřítomnosti a peněženku dávat v noci na bezpečné místo (ideálně na tělo, do nohou spacáku apod.).

Dá se na festivalu dobít telefon?

Energy pointy budou jak ve stanovém městečku, tak v areálu. K dispozici jsou kromě klasických i různé druhy ekologických nabíječek.

Můžu do areálu se psem, kočkou, morčetem, papouškem?

Pro psy a další domácí zvířata je hlučné festivalové prostředí stresující. S ohledem na jejich zdraví i na bezpečnost návštěvníků není vstup psům a jiným zvířatům povolen. 

Zpět na všechny informace