12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Vlakem, autobusem nebo autem? Jak se na festival dostanete, necháme na vás, tady ale naleznete pár tipů.

MÍSTO KONÁNÍ

Festival se koná na letišti v Hradci Králové, 2 km od centra města.

Souřadnice vstupu do areálu Rock for People jsou 50°14’49.6″N 15°50’09.6″E.

DOPRAVA

Jaký dopravní prostředek zvolíte při cestě na festival, necháme na vás. Nastíníme vám alespoň možnosti, které se nabízí, a jakých výhod lze využít. Souřadnice festivalového parku jsou 50°14’49.6″N 15°50’09.6″E.

NA KOLE

Dorazit můžete třeba na kole. Stojany máme a se stany se také tahat nemusíte. Na festivalu můžete s partou složit hlavu ve vybaveném RfP Tent Hotelu, v prostorném TeepeeChill Village jurtě nebo táborovém stanu s podsadou.

VLAKEM

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na Rock for People je vlak. Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky.

Z PRAHY

Z Prahy jezdí několikrát denně přímý spoj do Hradce Králové. Kromě toho je zde možnost několika spojů s přestupem v Pardubicích. Více informací naleznete zde.

Z BRNA

Přímá cesta do Hradce Králové bohužel z Brna není, musíte přestoupit na hlavním nádraží v Pardubicích. Při cestě vlakem z Brna do Pardubic můžete využít víc jak jednoho dopravce.

Z OSTRAVY

Stejně jako z Brna ani z Ostravy nevede přímá železniční trať do Hradce Králové. Denně jezdí z Ostravy několik spojů do Pardubic, kde přestoupíte na spoj do Hradce Králové.

Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na webu Českých drah.

AUTOBUSEM

Z hlavního nádraží Hradce Králové pojede směrem k areálu autobus městské hromadné dopravy č. 15 do zastávky „Letiště“.

Z PRAHY

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky. Z Prahy jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Černý most. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z BRNA A OSTRAVY

Z Brna jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Zvonařka. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z OSTRAVY

Z Ostravy doporučujeme využít radši vlakovou dopravu. Cesta autobusem je z tohoto města je příliš komplikovaná, zdlouhavá a s několika přestupy.

AUTEM

Ať už k nám pojedete autem z jakéhokoliv města, doporučujeme se řídit především souřadnicemi Parku 360 jsou 50°14’49.6″N 15°50’09.6″E, především kvůli nájezdu na parking, ať ho neminete.

Z PRAHY

Po dálnici D11 je Hradec Králové od Prahy vzdálený 100 kilometrů. U Hradce Králové sjeďte z dálnice na silnici číslo 11 a poté se vydáte po Pražské třídě k nákupnímu centru Aupark, kde odbočíte na Gočárovu třídu. Odbočte na obchvat kolem centra Hradce Králové – Resslovu třídu. Z Resslovy třídy odbočte do ulice Akademika Bedrny a následně pokračujte ulicí Jana Černého na letiště. Pokud je cesta bez komplikací, trvá zhruba 1 hodinu a 20 minut.

Z BRNA

Pokud se na festival vydáte z Brna, nejprve se vydejte po silnici č. 44 do Svitav. Za Svitavami před obcí Opatovec odbočte na silnici č. 35, po které se dostanete až do Hradce Králové, kde ze silnice č. 35 odbočíte na Akademika Bedrny, která vás ulicí Jana Černého dovede až na letiště Věkoše. Cesta z Brna tak trvá přibližně 2 hodiny a 15 minut.

Z OSTRAVY

Z Ostravy se na festival nejrychleji dostanete, vydáte-li se po dálnici D1 a u Lipníku nad Bečvou se vydáte po silnici E442 kolem Olomouce, přes Mohelnici, Moravskou Třebovou a Litomyšl do Hradce Králové, odkud po silnici č. 35 se vydáte po Jana Černého na letiště Věkoše. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a 45 minut.

Z OLOMOUCE

Cesta z Olomouce je obdobná jako z Ostravy. Vydáte se po silnici E442 přes Mohelnici a Litomyšl do Hradce Králové, na jehož severním okraji se nachází letiště Věkoše. Celá cesta trvá 2 hodiny.

Pokud zvolíte k dopravě vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. Cesta na festival bývá kvalitně značena tabulemi „Park 360“ nebo „Rock for People“ ještě před příjezdem do města.

Na místě je možno zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které je střeženo festivalovou ochrankou. Za věci odložené v autě neručíme. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se případným frontám. Doprava v blízkosti areálu bude omezena. Sledujte proto, prosím, místní značení.

Všechny informace