12-14/06/25 Hradec Králové
Park 360

Vlakem, autobusem nebo autem? Jak se na festival dostanete, necháme na vás, tady ale naleznete pár tipů.

MÍSTO KONÁNÍ

Festival se koná na letišti v Hradci Králové, 2 km od centra města.

Souřadnice vstupu do areálu Rock for People jsou 50°14’49.6″N 15°50’09.6″E.

DOPRAVA

Mezi centrem Hradce Králové a Parkem 360 bude jezdit speciální kyvadlová doprava a zároveň bude v Parku 360 připraven dostatek parkovacích míst. Můžete si tak vybrat z řady možností:

Důležité: Příjezdové a odjezdové trasy pro osobní automobilovou dopravu budou během festivalu označeny speciálním dopravním značením a provoz bude řízen organizátory ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Hradec Králové. Při příjezdu na festival a při odjezdu se, prosím, řiďte jejich pokyny pro zajištění plynulosti provozu. Děkujeme!

1) KYVADLOVOU DOPRAVOU

Mezi Parkem 360 a centrem Hradce Králové bude v dny konání festivalu jezdit v pravidelných časových intervalech speciální kyvadlová doprava, která Vás doveze nejblíže do areálu. Jízdní řád kyvadlové dopravy naleznete na odkazu ZDE.

2) AUTEM

Při příjezdu automobilem doporučujeme využít doporučenou navigaci podle Vašeho směru příjezdu, kterou najdete níže. V okolí Hradce Králové bude cesta na festival značena tabulemi „Rock for People“ (oranžovočerné viz vzor níže).

Místní komunikace v okolí Parku 360 budou dopravně omezeny a všechny příjezdové a odjezdové trasy budou v průběhu festivalu a po jeho skončení označeny speciálním dopravním značením a provoz bude řízen organizátory ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Hradec Králové. Při příjezdu na festival a při odjezdu se, prosím, řiďte jejich pokyny pro zajištění plynulosti provozu.

Důležité: Pokud přijíždíte na festival autem, mějte na paměti, že na místě je možné parkovat pouze na placeném parkovišti a pouze s předem zakoupeným parkovacím lístkem. Na místě již nebude možné parkování zakoupit jinak než online. Přesné instrukce příjezdu na festival, včetně doporučeného nájezdu na parkoviště, budou před festivalem zaslány všem, kdo si zakoupili parkovací lístek.
Parkovací lístek pořídíte ZDE.

Níže najdete mapu a popis doporučených příjezdů včetně tras pro navigaci.

Google Mapa areálu a přístupových cest k festivalu ZDE.

PŘÍJEZD Z PRAHY PO D11

https://maps.app.goo.gl/XpqrCfmS57De8BYu6
https://mapy.cz/s/levuputuva

PŘÍJEZD Z BRNA, OSTRAVY A OLOMOUCE PO D35

https://maps.app.goo.gl/2TWYXnm1Mw5eHmLs8
https://mapy.cz/s/madakumebo

PŘÍJEZD Z POLSKA, JAROMĚŘE A TRUTNOVA PO D11

https://maps.app.goo.gl/j8mnP9pu4b4BFMo66
https://en.mapy.cz/s/jumasazata

PŘÍJEZD PO I/33 OD NÁCHODA A I/37 OD TRUTNOVA

https://maps.app.goo.gl/XgyLC5dP2M59NjVY9
https://en.mapy.cz/s/luhuhedeku

PŘÍJEZD Z PARDUBIC PO I/37

https://maps.app.goo.gl/WCdBh1cGN6GQDQC67
https://mapy.cz/s/dofajadohu

PŘÍJEZD OD VAMBERKA PO I/11

https://maps.app.goo.gl/Eqxe9JH9pdP8xUJc6
https://en.mapy.cz/s/rebarepuno

PŘÍJEZD OD HOLIC PO I/35

https://maps.app.goo.gl/JtMwyHLqWvvJHhy38
https://en.mapy.cz/s/puzecahoto

SPOLUJÍZDOU

Jsi řidič nebo řidička a potřebuješ zaplnit auto, nebo naopak hledáš auto, které tě odveze do Hradce Králové na nejlepší festival pod sluncem? Je tu aplikace Yedem! Připojte se k Yedem, oficiálnímu partnerovi Rock for People! Yedem je inovativní platforma pro sdílení jízd, která vám pomůže spojit se s ostatními fans festivalu napříč ČR.

Nebo se připoj do oficiální události Spolujízda na #RfP 2024 na Facebooku, kde se můžeš domluvit s ostatními fanoušky, kteří budou mířit na festival nebo z něj. Ušetříš tak planetu i svou peněženku!

3) VLAKEM

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na Rock for People je vlak. Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky. Všechny informace o 30% slevě na jízdenky Českých drah najdete ZDE.

Všechny informace o 30% slevě na jízdenky Českých drah najdete ZDE.

Z PRAHY

Z Prahy jezdí několikrát denně přímý spoj do Hradce Králové. Kromě toho je zde možnost několika spojů s přestupem v Pardubicích. Více informací naleznete zde.

Z BRNA

Přímá cesta do Hradce Králové bohužel z Brna není, musíte přestoupit na hlavním nádraží v Pardubicích. Při cestě vlakem z Brna do Pardubic můžete využít víc jak jednoho dopravce.

Z OSTRAVY

Stejně jako z Brna ani z Ostravy nevede přímá železniční trať do Hradce Králové. Denně jezdí z Ostravy několik spojů do Pardubic, kde přestoupíte na spoj do Hradce Králové.
Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na webu Českých drah.

4) AUTOBUSEM

Z hlavního nádraží Hradce Králové pojede směrem k areálu autobus městské hromadné dopravy č. 15 do zastávky „Letiště“.

Z PRAHY

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky. Z Prahy jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Černý most. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z BRNA A OSTRAVY

Z Brna jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Zvonařka. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z OSTRAVY

Z Ostravy doporučujeme využít radši vlakovou dopravu. Cesta autobusem je z tohoto města je příliš komplikovaná, zdlouhavá a s několika přestupy.

5) PĚŠKY

Z centra města vede nejkratší pěší trasa po ulici Akademika Bedrny a dále po Jan Černého až do Parku 360, celá trasa měří 2,5 km. V poslední části cesty od restaurace U Letců až k Parku 360 bude vyhrazen speciální pruh pro pěší.

6) NA KOLE

Dorazit můžete klidně i na kole, stojany budou v areálu k dispozici. Z centra vede nejkratší cesta po ulici Akademika Bedrny a dále po Jana Černého přímo do areálu. V areálu bude i oficiální stanice nextbike a během festivalu můžete využívat tento systém sdílených kol. Cesty z centra Hradce Králové na festival i zpět budou díky partnerství se sdílenými koly nextbike úplně zdarma. Stačí si do mobilu stáhnout aplikaci a šlápnout do pedálů. Návod a detaily najdete tady.

Nebo se můžete přidat k tradičnímu cykloputování z Prahy přes Kolín až do Hradce Králové s Rock for People Cyklojízdou!

7) Kiss and Ride

Pokud máte na festival odvoz, využijte, prosím, stanoviště Kiss & Ride vyznačené v mapě.

8) Taxi

Ve spolupráci s 100TAXI pro vás máme připravenou dopravu do a z festivalového areálu z Hradce Králové za předem stanovené a zastropované ceny.

V případě početnější skupiny je možné objednat i vůz pro 7 osob včetně řidiče. Zde jsou ceny viz výše +50 Kč. Tuto informaci, prosíme, sdělte před objednáním vozu.
Jízdu je možné objednat si telefonicky na +420 605 123 456 nebo +420 777 337 711, případně prostřednictvím webu https://m.100taxi.cz/map.php.

Všechny informace