18–20/6/2020 Hradec Králové

Vlakem, autobusem nebo autem? Jak se na festival dostanete, necháme na vás, tady ale naleznete pár tipů.

 

MÍSTO KONÁNÍ

Festival se koná na letišti v Hradci Králové, 2 km od centra města.

Adresa: Jana Černého 10/12, Věkoše, 503 02 Hradec Králové

Souřadnice Festivalparku jsou 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

 

 

DOPRAVA

Jaký dopravní prostředek zvolíte při cestě na festival, necháme na vás. Nastíníme vám alespoň možnosti, které se nabízí, a jakých výhod lze využít. Souřadnice festivalového parku jsou 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

 

VLAKEM

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na Rock for People je vlak. Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky.

Z PRAHY

Z Prahy jezdí několikrát denně přímý spoj do Hradce Králové. Kromě toho je zde možnost několika spojů s přestupem v Pardubicích. Více informací naleznete zde.

Z BRNA

Přímá cesta do Hradce Králové bohužel z Brna není, musíte přestoupit na hlavním nádraží v Pardubicích. Při cestě vlakem z Brna do Pardubic můžete využít víc jak jednoho dopravce.

Z OSTRAVY

Stejně jako z Brna ani z Ostravy nevede přímá železniční trať do Hradce Králové. Denně jezdí z Ostravy několik spojů do Pardubic, kde přestoupíte na spoj do Hradce Králové.

Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na webu Českých drah.

 

AUTOBUSEM

Z PRAHY

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky. Z Prahy jedou do Hradce Králové přímé autobusy s nástupní stanicí na autobusovém nádraží Florenc nebo autobusovém nádraží Černý most. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete zde.

Z BRNA A OSTRAVY

Z Brna i z Ostravy doporučujeme využít radši vlakovou dopravu. Cesta autobusem je z těchto měst příliš komplikovaná, zdlouhavá a s několika přestupy.

 

AUTEM

Z PRAHY

Po dálnici D11 je Hradec Králové od Prahy vzdálený 100 kilometrů. U Hradce Králové sjeďte z dálnice na silnici číslo 11 a poté se vydáte po Pražské třídě k nákupnímu centru Aupark, kde odbočíte na Gočárovu třídu. Odbočte na obchvat kolem centra Hradce Králové – Resslovu třídu. Z Resslovy třídy odbočte do ulice Akademika Bedrny a následně pokračujte ulicí Jana Černého na letiště. Pokud je cesta bez komplikací, trvá zhruba 1 hodinu a 20 minut.

Z BRNA

Pokud se na festival vydáte z Brna, nejprve se vydejte po silnici č. 44 do Svitav. Za Svitavami před obcí Opatovec odbočte na silnici č. 35, po které se dostanete až do Hradce Králové, kde ze silnice č. 35 odbočíte na Akademika Bedrny, která vás ulicí Jana Černého dovede až na letiště Věkoše. Cesta z Brna tak trvá přibližně 2 hodiny a 15 minut.

Z OSTRAVY

Z Ostravy se na festival nejrychleji dostanete, vydáte-li se po dálnici D1 a u Lipníku nad Bečvou se vydáte po silnici E442 kolem Olomouce, přes Mohelnici, Moravskou Třebovou a Litomyšl do Hradce Králové, odkud po silnici č. 35 se vydáte po Jana Černého na letiště Věkoše. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a 45 minut.

Z OLOMOUCE

Cesta z Olomouce je obdobná jako z Ostravy. Vydáte se po silnici E442 přes Mohelnici a Litomyšl do Hradce Králové, na jehož severním okraji se nachází letiště Věkoše. Celá cesta trvá 2 hodiny.

 

Pokud zvolíte k dopravě na festival Rock for People vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. Cesta na festival bývá kvalitně značena tabulemi „Festivalpark“ nebo „Rock for People“ ještě před příjezdem do města.

Před tím, než vyrazíte na cestu, doporučujeme zkontrolovat festivalový Facebook, Instagram, aplikaci RFP nebo dopravní zpravodajství v rádiu – zejména s ohledem na možné kolony nebo dopravní nehody.

Na místě je možno zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které je střeženo festivalovou ochrankou. Za věci odložené v autě neručíme. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se případným frontám. Doprava v blízkosti areálu bude omezena. Sledujte proto, prosím, místní značení.

Více informací o parkovacích místech naleznete v sekci Parking.

 

 

Zpět na všechny informace