10-12/6/21 Hradec Králové

Jeden z největších hlasů rockové scény patří bezesporu brooklynské zpěvačce Mině Caputo.

Věhlas si získala jako vokál světoznámého alt-rock-metalového projektu Life of Agony, o jejím přednesu se říká, že se dotýká největších hloubek posluchačovy duše.

Během dvacetileté kariéry nahrála Caputo šestnáct velmi různorodých alb – a to nepočítáme dema, živáky a EP. Spolupracovala s legendami hudební scény jako Flea (Red Hot Chilli Peppers, Craig Ross (Lenny Kravitz, Eric Clapton, Sherly Cros), producent Martyn LeNoble (Jane’s Addiction, Scott Weiland, Porno for Pyros, Mark Lanegan, The Cult), častým spolupracovníkem je také na cenu Grammy nominovaný multiintrumentalista Andy Kravitz (Cypress Hill, Billy Joel, Imogen Heap, Julianna Hatfield), se kterým se potkala během natáčení alba Soul Searching Sun kapely Life of Agony v devadesátých letech. Kravitz koprodukoval dvě její sólová alba, “Love Hard” a “As much Truth as One Can Bear,” a také desky “Chestnuts and Fireflies” and “Principium Sequentia”, které vznikly v rámci vedlejšího projektu The Neptune Darlings. Caputo můžete samozřejmě slyšet také z aktuální nahrávky Life of Agony, The Sound of Scard, vydané na podzim loňského roku.

Caputo je až posedlá odkrýváním drsných pravd, je neohroženou přemožitelkou vlastní bolesti. Odložená drogově závislými rodiči byla Mina nucena vyrůst ve světě chudoby, násilí a zločinu. Roku 2011 oznámila ještě jako Keith Caputo, že je transsexuální žena a po změně touží celý život.

A zatímco témata zneužívání a opuštění se mohou zdát známá těm, kteří sledují její práci, Caputo inovativně vrhá na tato témata nové světlo s každou další písní, o svém životě i velmi otevřeně mluvívá v rozhovorech s novináři.

Ačkoli může být její lyrický obsah jejích písní někdy neortodoxní, nejpřekvapivějším aspektem je nehynoucí romantismus – neochvějné naléhání na to vidět i v ponurých časech záblesk naděje. Jak sama Mina říká: „Z mých vlastních pocitů vysídlení, nespokojenosti a touhy přichází obrovské moře soucitu.

Vstupenky