12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Skupina 311 vznikla v roce 1990 v Omaze ve státě Nebraska ve složení Nick Hexum (zpěv/kytara), Chad Sexton (bicí), Tim Mahoney (kytara), SA Martinez (zpěv/dj) a P-Nut (baskytara). 311 mísí rock, rap, reggae a funk do svého jedinečného hybridního zvuku – a i po 32 letech je kapela stále považována za jednu z nejzábavnějších a nejdynamičtějších živých kapel v USA.

Jsou už v podstatě veteráni s více než 2 000 odehranými koncerty ve 27 zemích. Jako kapela patří k nejdéle fungujícím původním rockovým kapelám, vedle kultovních kapel jako U2 nebo Radiohead. Slavná živá vystoupení a koncertní program kapely 311 jí zajistily rozsáhlé a oddané příznivce po celé zemi. Jejich každoroční vystoupení v amfiteátrech, kde vystupují jako hlavní hvězdy, patří ke stálicím letní koncertní sezóny v USA. V minulosti supportovali například The Offspring, Snoop Dogg, Sublime with Rome, Cypress Hill, Slightly Stoopid, Dirty Heads, The Roots, Matisyahu a Ziggy Marley. 311 vydali třináct studiových alb, dvě alba největších hitů, dvě živá alba, tři DVD a box-set a v USA prodali přes 9 milionů desek.

Deset alb se dostalo do Top 10 v žebříčku Billboard Top 200 Sales Chart a devět jejich singlů se dostalo do Top 10 v žebříčku Billboard Alternative Radio Chart – včetně tří singlů na prvním místě: Down, Love Song a Don’t Tread On Me – spolu s Amber, All Mixed Up, Come Original, Creatures For Awhile, Hey You a Sunset in July.