12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

V nedávné historii heavy metalu se objevilo jen málo nových kapel, které by v posledních třech letech otřásly scénou takovým způsobem jako Alien Weaponry. Od vydání svého uznávaného debutu “Tū” u Napalm Records v roce 2018 přitáhla novozélandská kapela svou kinetickou přítomností a jedinečným zvukem – kombinujícím thrash metal s texty v domorodém jazyce te reo maori – davy fanoušků a mediálních příznivců po celém světě, kteří reagovali na naprostou bezohlednost, nezkrotnou vášeň a neuvěřitelný hluk, který tato trojice vytváří.

Kapela, kterou doplnil nový baskytarista Tūranga Morgan-Edmonds, začala skromně v ostrovním městečku Waipu, když byli bratři Henry (bicí) a Lewis de Jong (kytary, zpěv) ještě malými dětmi. Nedávno ji uznávaná hudební bible Metal Hammer označila za „budoucnost metalu“ a fanoušci časopisu Revolver ji zvolili za „jednu z kapel, které s největší pravděpodobností prorazí v roce 2021“. Se svou očekávanou druhou deskou Tangaroa se Alien Weaponry těší, že těmto titulům dostojí. Jejich nejnovější nabídka koaluje jejich rostoucí vyzrálost s větší trpělivostí při psaní písní (většina z nich vznikla během pandemické výluky), což vyústilo v komplexnější a poučenější materiál.

Pokud jde o budoucnost Alien Weaponry, je pro tento slibný mladý projekt, který se teprve rozjíždí, možné všechno. Jak říká Henry: „Jsme teprve na povrchu.“