12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

„Vlk, který se skrývá v rouše beránčím, nikdy nebude Alfou.“

Železná vůle se vždy kalí jen v kovárně a nejrychleji rostoucí australská metalcorová formace Alpha Wolf dokázala, že je z tvrdšího materiálu. Pětice vycenila zuby v roce 2019, kdy ve společné spolupráci s Greyscale Records a SharpTone Records vydala EP Fault, které se stalo čárou v písku, jež nastavila očekávání pro vše, co bude následovat.
Kapela odehrála vyprodané koncerty po celé Austrálii, a to jak jako headliner, tak jako support kapelám jako Polaris a August Burns Red. Stejně tak absolvovala řadu mezinárodních turné po Asii, Evropě, a dokonce se dostala i na americký trh.
Pokud však Fault byl čárou v písku, Alpha Wolf chtěli zanechat svou stopu natrvalo, něco, co by všichni viděli jako kámen. Kapela se potřebovala více prosadit, potřebovala dokázat, že je hodna svého jména, potřebovala „klidné místo, kde zemře“.

V roce 2020 se Alpha Wolf zakousli do svého druhého alba „a quiet place to die“, které je vyvrcholením každé lekce, každé rány a každé prohry. ‚a quiet place to die‘ je konečným výsledkem pěti jedinců, kteří se postavili tváří v tvář ohni a odmítají se třást, a vkládají vše do tvorby něčeho, na co jsou opravdu hrdí. Cesta k tomuto bodu jen zvýšila jejich žízeň a brzy budou vlci prahnout po krvi.