12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Avril Lavigne je kanadská hvězda popu, rocku i punku, která svou kariéru zpěvačky a hlavně idolky rozjela už v šestnácti letech, kdy začala obsazovat nejvyšší příčky hitparád a žebříčků. Na vrchol jí vyneslo její první album Let Go s asi nejznámějšími hity jako “Sk8er Boi” nebo “Complicated” a Avril poté předvedla, že ještě dlouho nemá v plánu sestupovat dolů. Na kontě má za tu dobu už nesčetně ocenění a nominací na hudební ceny včetně osmi nominací na Grammy.

Zpěvačka nahrála celkem sedm studiových alb, přičemž začátky její kariéry, její styl i image ovlivnily statisíce lidí po celém světě. Přínos Avril Lavigne pro žánr pop-punku je nepopiratelně významný, neboť na počátku tisíciletí otevřela cestu punkové popové hudbě, jejímž motorem byly ženy. Následovala triumfální alba jako jsou „Under My Skin“ (2004) a „The Best Damn Thing“ (2007), díky kterým se zpěvačka pevně etablovala jako globální senzace. Její odkaz přetrvává díky hitům, jako je single „Girlfriend“, který se umístil na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100, a diskografii, která se vyznačuje vývojem i hlubokým vztahem s publikem.

Avril Lavigne pokračuje v redefinování svého zvuku, včetně punkově inspirovaného návratu s „Love Sux“ z roku 2022, a její přítomnost v hudební sféře zůstává nezměrná. Na nejnovější desce spolupracovala s různými umělci včetně Machine Gun Kellyho, Blackbeara a Marka Hoppuse z Blink-182. Na albu se nachází 12 písní, mezi něž patří nejznámější „Bite Me“, „Love It When You Hate Me“, „Love Sux“ nebo „Bois Lie“.