12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Bad Omens proklouzávají hranicemi, aby nakonec zadusili konvence. Čtveřice Noah Sebastian [zpěv], Joakim „Jolly“ Karlsson [kytara], Nick Ruffilo [baskytara] a Nick Folio [bicí] se zhmotňuje v přízračné atmosféře, úderných háčcích a mravenčení smyslných harmonií ve vysokých tónech. Kapela, která doposud nasbírala více než 250 milionů streamů po celém světě a vysloužila si uznání, představuje na svém třetím řadovém albu THE DEATH OF PEACE OF MIND svou nekompromisní a nepopiratelnou vizi.

„Tvorba desky nás změnila jako autory písní i jako hudebníky. V mnoha ohledech mám pocit, že mě to jako umělce osvobodilo, protože každé rozhodnutí, které jsem při psaní udělal, bylo pro mě samotného, bez obav z očekávání ostatních, jak by naše třetí album mělo znít. Ať už to byli naši fanoušci, nebo naše nahrávací společnost,“ říká Noah.

Debut skupiny Bad Omens z roku 2016 přinesl fanouškům oblíbené skladby jako „Glass Houses“ a „The Worst In Me“, které překonaly 20,4 milionu streamů na Spotify. Na paty mu šlapalo album Finding God Before God Finds Me z roku 2019, které představilo třeba písně „Dethrone“ [9,5 milionu streamů na Spotify] a „Careful What You Wish For“ [8,8 milionu streamů na Spotify].

Cestou absolvovali turné s řadou známých kapel a sklidili chválu od tastemakerů. Poté, co bylo jejich první headline turné zrušeno v polovině na vrcholu globální pandemie, se kapela ocitla doma v Los Angeles a měla spoustu času. Právě tam vstřebávali a předávali jinou paletu nečekaných inspirací a přímali nově nalezenou sebedůvěru a bezmezně uvolněnou kreativitu. Ve studiu šlo cokoli a všechna „pravidla“ byla porušena. Noah a Jolly si hudbu sami napsali, produkovali a složili, zatímco producent a skladatel nominovaný na cenu GRAMMY Zakk Cervini [Halsey, Grimes, Poppy, blink-182] propůjčil svůj talent k mixu a masteringu. Noah se rozhodl, že „vytvoří skladbu, ve které bude samplovat předměty z celého domu, z nichž žádný není hudební nástroj“. Tyto myšlenky se nakonec staly základem prvního singlu „THE DEATH OF PEACE OF MIND“.