8-11/6/23 Hradec Králové Park 360

Billy Talent se po deseti letech vrací na Rock for People! Po letošním úspěšném open-air koncertě v Brně jsme si s kapelou potvrdili, jak jí české publikum chybělo. Velkolepý návrat na hradecké letiště po dlouhých deseti letech tak slibuje punk-rockovou show se vším všudy, ještě k tomu s novou, letos vydanou deskou „Crisis of Faith“. Naše víra rozhodně v krizi není a na tenhle návrat se už moc těšíme!

Obrovského úspěchu dosáhla kapela už s druhým albem „Billy Talent II“ (2006). Hity jako Red Flag, Fallen Leaves a Surrender se vryly se do paměti lidí a společně s několika dalšími písněmi z „římské dvojky“ dodnes tvoří základ většiny setlistů na koncertech Billy Talent. Přes milion alb prodali v rodné Kanadě, mezinárodní prodeje přesáhly 3 miliony, čímž kapelu ověnčily multiplatinovými deskami a samozřejmě vynikajícími pozicemi v hitparádách.

Po deseti letech, dvou dalších řadovkách, reedici debutového alba a best of albu Hits se kapela přihlásila o slovo roku 2016 s pátou nahrávkou „Afraid of Heights“ plnou energických punk rockových kousků s ostrými kytarovými riffy. Texty se často dotýkají současných problémů, „Afraid of Heights“ tak lze chápat jako vzkaz společnosti. Glosuje problematiku držení zbraní, tlaku společnosti na jedince, drancování přírody, i voleb v USA. V lednu 2022 spatřilo světlo hudebního světa šesté řadové album „Crisis of Faith“, kterému předcházelo vydání několika singlů včetně End of Me (feat. Rivers Cuomo, Weezer). S tím se kapela chystá na turné, v rámci kterého navštíví i hradecký Park 360 v rámci Rock for People 2023!

“Nikdy jsme nebyli kapela, která by chtěla neustále bezdůvodně vřískat do mikrofonu. Naše songy jsou a vždycky byly odrazem našich momentálních vášní a emocí, včetně agrese,” říká baskytarista Jonathan Gallant v rozhovoru pro časopis Headliner.