15-18/6/22 Hradec Králové

Americkou glam metalovou kapelu Black Veil Brides tvoří pětice muzikantů proslavená nejen hudbou, ale také výraznou image inspirovanou velikány jako Alice Cooper, Billy Idol, Kiss nebo Misfits. S úctou k ikonám si však BVB našli vlastní cestu. Fanoušci oceňují otevřenost a neochotu ke kompromisům, frontman, zakladatel a zpěvák Andy Biersack často příznivce nabádá k tomu být sám sebou, nikdy se nevzdávat, víře své sny a tvrdé práci na jejich uskutečnění. Ostatně sám je dobrým příkladem značné pracovitosti, k čemuž odkazuje i název Black Veil Brides. Tak jsou totiž označovány jeptišky, nevěsty Kristovy zasvěcující život Bohu, stejně jako hudebníci věnují život muzice a ledasco kvůli ní obětují.

Biersackova parta zvládla letos zemětřesení na místě basáka, s novou posilou vydala před pár týdny hned dva zbrusu nové singly The Vengeance a Saints Of The Blood. „Během vzniku nás provázely intenzivní pocity nostalgie. Cílem bylo vydání dvou písní, jež by připomínaly naši starší tvorbu, od které jsme se možná vzdalovali, ale rádi bychom se k ní vrátili,“ dodává Biersack.

Kapela má prozatím na kontě pět alb, na vavřínech ale rozhodně nespí. Můžeme se těšit na nadupaný festivalový set i plánované hudební novinky.