12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Body Count je metalová skupina amerického rappera Ice-T, která svým debutovým albem spustila uragán publicity. Původní sestavu skupiny tvořili Ernie-C (kytara), D-Roc (kytara), Mooseman (baskytara) a Beatmaster V (bicí), kteří navštěvovali střední školu Crenshaw v jižní části Los Angeles.

Na turné k festivalu Lollapalooza v roce 1991 si Ice-T a Body Count získali značné množství fanoušků a pochvalných recenzí. Zuřivost kvůli písni „Cop Killer“ učinila z jejich debutového alba symbol všeho, co bylo v populární kultuře špatně. Body Count vydali v roce 1994 své druhé album „Born Dead“. Třetí album „Violent Demise: Last Days“ kapela nahrála v roce 1997, bohužel bubeník Beatmaster V začátkem téhož roku podlehl leukémii.

V roce 2005 byla kapela obnovena a začala opět koncertovat. V roce 2006 následovalo album „Murder 4 Hire“ a o šest let později Ice-T oznámil, že skupina podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sumerian Records. V prosinci 2016 kapela vydala politicky laděný singl „No Lives Matter“ z šesté studiovky Body Count „Bloodlust“, kterou produkoval Will Putney a která vyšla 31. března 2017 a která kapele vynesla nominaci na Grammy za píseň „Black Hoodie“. Své sedmé studiové album „Carnivore“ kapela vydala 6. března 2020 u Century Media Records, což jí vyneslo druhou nominaci na Grammy a první cenu Grammy za „Nejlepší metalový výkon“ za píseň „Bum-Rush“. V současné době kapela pracuje na zbrusu novém studiovém albu, které by mělo vyjít v roce 2024.

Mimo hudby se Ice-T věnuje i herectví. Poprvé se objevil ve filmu Breaking‘ a jeho pokračování Breakin‘: Electric Boogaloo z téhož roku. Roku 1991 se začal věnovat seriózní herecké kariéře. Mezi nejznámější patří jeho role v kriminálních seriálech Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a New York Undercover či v akčním thrilleru Hra o přežití.