12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Bombay Bicycle Club skládají písně pro sobotní večery a písně pro nedělní rána už od svých sedmnácti let. To, že jim je dnes sotva třicet a zůstávají jednou z nejnápaditějších, nejnaléhavějších a pravděpodobně nejvlivnějších britských kytarových kapel minulé generace, svědčí o jejich schopnosti znovuobjevování. Vypovídá to ale také o tom, že kapela má bez námahy cit pro melodii a je mistrem jejího nasazení.

V roce 2009 vydali Bombay Bicycle Club s čerstvou tváří debutové album I Had The Blues But I Shook Them Loose. Je to deska, na kterou přísahají první příznivci kapely, soundtrack k velmi specifickým okamžikům jejich života, a to s živými vzpomínkami. Niterná deska, která se hemží teenagerovskou úzkostí a mladickou opuštěností. Písně, které promlouvaly k tisícům lidí, a výpověď o záměrech této mladé kapely se srdcem na dlani.

V rámci nejnovějšího alba “My Big Day” se také otevřely dveře studia kapely, kde se uskutečnila spolupráce s Jay Somem, Nilüfer Yanyou, Holly Humberstone, Damonem Albarnem a mnoha dlašími.

Na první poslech Bombay Bicycle Club poodhrnuli závěsy a nechali tento objevný soubor živých, radostných skladeb vyhřívat se na slunci. Je to album, které to myslí vážně, vytesané jednou z nejlepších britských kytarových kapel. Příště s ním vyrazí na pódia po celém světě, a to je show, kterou si nenechte ujít.