12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Život je plný úzkosti, která pramení z vědomí, že nezbývá nic jiného než se připravit na nevyhnutelnou změnu. A někdy je jedinou věcí, která může drastickou změnu nebo konec ztížit, to, že ji vidíme přicházet. Na svém sedmém řadovém albu “A Eulogy For Those Still Here” se Counterparts rozhodli zachytit tento surrealistický prostor mezi nimi a přitom posunuli svůj zvuk do největších extrémů, aby jako kapela učinili svou nejrozhodnější výpověď.

„Myslím, že se s věcmi vyrovnávám tak, že se připravuji na konec,“ vysvětluje zpěvák Brendan Murphy. „Na většině této desky truchlím nad ztrátou někoho, kdo ještě žije, nebo se loučím s něčím, co ještě neodešlo.“ Murphyho zaujetí pro konce sahá doširoka, od rozpadajících se vztahů přes vyhasínající přátelství až po odchod blízkých – a dokonce i jeho kapely. Od svého založení v roce 2007 se Counterparts, které tvoří Murphy, kytaristé Alex Re a Jesse Doreen, baskytarista Tyler Williams a bubeník Kyle Brownlee, dostali z undergroundu v Hamiltonu v Ontariu na světová turné jako těžká hardcorová váha.

Kapela se sešla ve studiu Graphic Nature Audio se svým dlouholetým producentem a inženýrem Willem Putneym (Knocked Loose, Every Time I Die). Kromě Putneyho spolehlivé ruky u kormidla se na album vrací Doreen a Re. Výsledek působí, jako by Counterparts vybrousili každý prvek svého zvuku do nejostřejšího bodu, což vyústilo v jedenáct z jejich dosud nejpřesvědčivějších písní.