12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Pro Dagny to všechno začalo, když v roce 2015 překvapila veřejnost svým singlem “Backbeat”. Cesta k mezinárodní pozornosti byla poměrně krátká, protože skladba stoupala v žebříčcích v mnoha oblastech, což mělo za následek více než 45 milionů streamů. Od té doby se z ní stala jedna z nejzajímavějších norských umělkyň, živých interpretek a autorek písní – s více než miliardou streamů, vyprodanými turné a uznáním kritiků od Nylonu a Billboardu po The Guardian a Harpers Bazaar.

Po albu Backbeat vydala v témže roce album Ultraviolet – tím Dagny dokázala, že zdaleka není jen zázrakem jednoho hitu. EP se dočkalo jednomyslné chvály kritiků, kteří ji zařadili například do žebříčku Billboard’s 10 Pop Stars To Watch In 2017 nebo VEVO’s Ones To Watch 2017. Dagny dále potvrdila své postavení hitovými singly „Wearing Nothing“ a „Love Like That“.

V roce 2020 konečně vydala své dlouho očekávané debutové album „Strangers / Lovers“ Silný konceptuální projekt rozdělený do dvou kontrastních částí. První zobrazuje sladké a extatické pocity zamilovanosti, zatímco druhá část se vyrovnává s pocity rozpadu lásky. Album obsahuje singly jako „Come Over“ a její oceňovaný multiplatinový megahit „Somebody“.