12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Hudba Enter Shikari kombinuje prvky elektroniky, rocku a hardcore. Kapelu proslavily hity jako „Sorry, You’re Not a Winner“, „Juggernauts“ nebo „The Last Garrison“. Jejich poslední album, „A Kiss for the Whole World“, bylo přijato s nadšením kritiky a fanoušky po celém světě. Album vyšlo 21. dubna 2023 a hned se dostalo na první místo Official UK Album Charts, což se jim podařilo poprvé. Kombinace synťáků, tvrdé hudby a skvělého hlasu frontmana Rou Reynoldse jsou ideální výbavou pro pořádnou show. Ve svých textech často reflektují nejrůznější společenská a politická témata, jako je například problém klimatické změny, Trumpova kandidatura na prezidenta nebo špatný stav britského zdravotnictví.

Od svého založení v roce 2003 na škole v rodném městě St Albans ve Velké Británii vydali Enter Shikari dosud sedm studiových alb: TAKE TO THE SKIES (2007), COMMON DREADS (2009), A FLASH FLOOD OF COLOUR (2012), THE MINDSWEEP (2015), THE SPARK (2017). NOTHING IS TRUE & EVERYTHING IS POSSIBLE (2020) a nejnovější,
A KISS FOR THE WHOLE WORLD.

Všech šest alb debutovalo v první pětce UK Album Chart v „midweeks“, přičemž “A Flash Flood Of Colour” se skutečně v první polovině týdne dostalo na první místo, jen aby bylo koncem týdne rozdrceno pod koly žigulíku, kterým byla „21“ od Adele.
“Nothing Is True & Everything Is Possible” zajistilo kapele dosud nejvyšší umístění v britském žebříčku, když skončilo na 2. místě v Official UK Album Chart.