15-18/6/22 Hradec Králové

GHØSTKID se do České republiky vrací po loňském úspěchu na Rock for People HOPE!

Hudba GHØSTKID je střemhlavým ponorem do temnoty a agrese. Zaměřuje se na nová paradigmata: agresivně cení zuby a přitom si zachovává smysl pro chytlavé melodie.

GHØSTKID je novým pseudonymem Sebastiana „Sushi“ Bieslera (dříve Eskimo Callboy) a spiknutí přátel a stejně smýšlejících spojenců: Steve Joakim (bicí) ze Švédska, Danny Güldener (kytara) a Stanislaw Czywil (baskytara), kteří oba hráli v To The Rats And Wolves.

Tenhle nový hluk odstartoval v říjnu 2019, když Sushi vzal kytaru a začal psát vlastní tvorbu pro GHØSTKID. GHØSTKID byl v jeho DNA. „Jen jsem následoval své srdce,“ říká. V tu chvíli se Sushi stravoval dietou v podobě Marilyna Mansona, Fever 333 a Bring Me the Horizon, z nichž ho všichni inspirovali ke spojení různých zvukových odstínů dotýkajících se popu, metalu, industrialu a náznaků trapu. To byl základ pro budoucí rockový zvuk Ghøstkida. Sushi původně začínal jako kytarista, ale když původní zpěvák jedné z jeho předchozích kapel vypadl během nahrávání, Sushi prostě zvedl mikrofon. Přirozený frontman se nespokojil s tím, že je pouhou hlásnou troubou: „Miluji obě role,“ říká. „Ve skutečnosti, kdykoli hraji na kytaru, chybí mi zpěv, ale také mi chybí kytara v rukou, když jen zpívám.“