15-18/6/22 Hradec Králové

Kapela, která dle mínění řady odborníků i fanoušků vrací rocku i punku jejich, na cestách byznysu leckdy poztrácenou, schopnost přímého sociálního apelu. Vylezli z temných děr britského přístavního města Bristol, aby na troskách tamní skomírající indie scény vykřičeli svůj strach, naštvanost a obavy ze světa, který je obklopuje. Jejich post-punk je surový a upřímný až na dřeň, jejich koncerty ždímou z fanoušků i jich samých pot a krev.

Pětičlenná parta, kterou korunoval deník Guardian jako „nejlepší britskou punkovou kapelu“ během svého působení posbírala mimo jiné ocenění Best British Breakthrough magazínu Karrang! nebo Best Live Act amerických Libera Awards. V roce 2019 byla nominována na prestižních Brit Awards po boku interpretů jako The 1975, Dua Lipa nebo Tom Walker.

IDLES se svojí novou deskou Crowler dokazují, že jsou silnější než kdykoliv předtím. Sami členové hodnotí práci na desce během pandemie jako znovuzrození, kdy zničili svou minulost a vytvořili zcela novou kapelu plnou přesahů do jiných žánrů. Přesto dokázali zachovat přesně to, co nás všechny tak moc baví – agresivní zvuk a naprosté zapálení pro živou show a své fanoušky. O jejich drivu se tuzemští posluchači přesvědčili na RFP 2017 a 2019 a v roce 2018 dokonce na samostatném pražském koncertě ve Futuru. Tuhle partu si prostě nechceš nechat ujít!