12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

John Wolfhooker je čtyřčlenná kapela z Prahy, která sama sebe popisuje jako alt-rockový salát kořeněný progresivními breakdowny a popovými melodiemi. To vše servírováno velmi energickými živými vystoupeními. Za dobu své existence kapela soběstačně natočila čtyři studiová alba spolu s více než 20 videoklipy převážně produkovanými bubeníkem kapely Adrianem Janečkem.

Od roku 2015 odehráli JW několik festivalů a turné po celém světě včetně hlavní stage na festivalu Rock for People (CZ), Envol et Macadam (CAN) nebo Sziget (HU) a support kapel Rise Against, Hollywood Undead, Our Last Night nebo Enter Shikari a turné po celém Německu s The Hirsch Effekt.

Kapela je mimo jiné známá také talentem kytaristy (a producenta) Ronalda Janečka, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších evropských kytaristů své generace. Posledních 5 let byl Ronald také součástí projektu Rock the Opera, kde hrál jako sólový kytarista. Koncerty se konaly v největších a nejstarších evropských operách v Rakousku, Německu, Itálii, Řecku a Velké Británii za doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK nebo (v UK) s BBC Symphonic Orchestra. V roce 2023 byl součástí Eurovision Song Contest jako producent a jedním z autorů rakouské finálové písně „Who The Hell Is Edgar“.

Jejich album 313″ z roku 2019 bylo nominováno na Ceny Anděl v kategorii Rock. V roce 2021 vydali John Wolfhooker singl „Tidal Wave“ společně s největším jménem současného českého pop/rapu – Benem Cristovao. Tento singl se probojoval do hlavní rotace na největším českém mainstreamovém rádiu Evropa2, kde vydržel 6 měsíců. Stejný rádiový úspěch zaznamenal i pop-punkový tribute „1999“ z EP „626“.

Aktuálně kapela koncertuje se svým čtvrtým studiovým albem „The New Past“, které bylo kompletně nahráno v jejich vlastních studiích Pidgeon Records, mixováno a produkováno kytaristou kapely Ronaldem Janečkem.