8-11/6/23 Hradec Králové Park 360

Vlastním jménem Colson Baker, známější ale pod pseudonymem Machine Gun Kelly nebo zkráceně MGK, je americký muzikant z Clevelandu v Ohiu. Jeho kariéra se v průběhu let rozdělila na rapovou a pop-punkovou, ve které v aktuálních dnech sbírá jeden úspěch za druhým a obráží vyprodané haly po celém světě.
Poslední čistě rapová deska Hotel Diablo vyšla v roce 2019, v roce 2020 už vydal velmi úspěšnou pop-punkovou desku Tickets To My Downfall. Poslední album Mainstream Sellout (2022) je pak fúzí mezi oběma směry – trochu rapu (minimálně na featech s Lil Waynem nebo Young Thugem) a trochu kytary. Krok mimo rapový záběr se mu ale zcela evidentně vyplatil – koncerty vyprodává prakticky kdekoli na světě, jeho tvorba sbírá kromě nadšených reakcí fanoušků i početná ocenění hudebních kritiků a nezdá se tak, že by někdo měl s jeho žánrovou proměnou výraznější problém. Na featu se mu za poslední dvě alba vystřídala taková jména jako je Halsey, Yungblud, Mod Sun, nebo třeba Bring Me The Horizon.

Kromě hudby můžeme MGK vidět i na filmových plátnech, nebo po boku jeho partnerky Megan Fox. MGK je zkrátka renesanční člověk!