12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Jedna z nejznámějších elektronických kapel všech dob, Pendulum, je zpět. Po ukončení pauzy, kdy vydali zbrusu nové EP „Elemental“ a ohromující sérii headline festivalových koncertů, se Pendulum nyní plně připravují na monumentální návrat s živou kapelou a další novou hudbou v roce 2023.

V roce 2005 vydali kritikou oceňované debutové album „Hold Your Colour“, které obsahovalo monstrózní skladby „Slam“, „Fasten Your Seatbelt“, „Tarantula“ a „Blood Sugar“, a stali se tak okamžitě známými pro svou jedinečnou směs vysoce tempových produkcí a energických show. Pod vedením Roba Swirea a jeho spoluhráčů Garetha McGrillena a Paula Hardinga se album stalo platinovým a kapela se vydala na cestu do světa. V roce 2008, kdy vyšlo platinové album „In Silico“, patřili Pendulum k největším koncertním hvězdám elektronické hudby a z alba vzešly dnes již kultovní skladby „Granite“ a „Propane Nightmares“.

Pendulum vystoupili na hlavních pódiích festivalů po celém světě, včetně Downloadu, Szigetu, Creamfields, Coachelly, Rock Am Ringu, Readingu/Leedsu a T in the Parku, a jejich úspěch dále rostl, když absolvovali své dosud největší turné po Velké Británii před více než 50 000 diváky, včetně dvou masivních vyprodaných koncertů v Brixton Academy, které později vyšly. jako kompletní živé CD/DVD.

S novou kapitolou živé hudby, včetně přeložených koncertů v Brixton Academy přeložených do kultovního Alexandra Palace, a dalšími novinkami, které brzy vyjdou, se zdá, že se Pendulum v roce 2024 triumfálně vrátí na výsluní, kam právem patří.