12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Retro hudební okénko s legendou československé hudební scény je už mnoho let nedílnou součástí Rock for People a pochopitelně tak nemůže chybět ani tento rok. O nezapomenutelné momenty se letos postará významná osobnost – zpěvák, skladatel, hudebník a dokonce i příležitostný herec PETR SPÁLENÝ. Za doprovodu Apollo Band a hudební i životní partnerky Miluše Voborníkové zazní nesmrtelné hity jako například “Plakalo bejby”, legendární “Až mě andělé…” nebo “Pane, vy jste vdova” ze stejnojmenného filmu.

Petr Spálený se hudbě věnuje profesionálně od roku 1967 a jeho diskografie čítá přes neuvěřitelných 40 vydaných LP desek či CD. Zpěvákův repertoár není vymezen jedním hudebním žánrem. Během své kariéry se pohyboval od rocku a popu přes country music až k experimentální tvorbě (Zvon šílencův, dvojalbum Podoby). V divadle Apollo navázal na úspěchy pěveckého kolegy Karla Gotta, se kterým během kariéry nahrál i několik nahrávek a vedle kterého se objevil i na předních příčkách Zlatého slavíka. Spolupracoval i s dalšími hvězdami československé hudební scény, jako například s Václavem Neckářem, Waldemarem Matuškou a mnoha dalšími.

Texty jeho písní i způsob zpěvu prochází pestrou škálou nuancí od hravého humoru a ironické skepse až k přemýšlivé introspekci ukryté mezi řádky. Spálený se kromě svých hudebních úspěchů objevil jako herec třeba v muzikálu Noc na Karlštejně v roli malíře nebo v hudební komedii Trhák po boku Hany Zagorové, Josefa Abraháma, Zdeňka Svěráka, Jiřího Schelingera, Jiřího Korna a dalších hvězd. Jako hudební skladatel spolupracoval s Divadlem Jiřího Grossmanna, pro které složil hudbu ke všem představením, a také s Divadlem Semafor.
Legenda české hudby ale na letošní ročník Rock for People samozřejmě nemíří sama. Spolu s Petrem Spáleným vystoupí jeho dlouholetá partnerka Miluška Voborníková a jejich vystoupení doprovodí hudební skupina Apollo, se kterou koncertoval nepřetržitě v letech 1967 – 1987 a dohromady se stali jednou z nejúspěšnějších kapel na československé scéně. Ke společnému koncertování se vrátili v roce 2001 a stále pokračují.

Kariéra Miluše Voborníkové začala v divadle Semafor, když v osmnácti letech vyhrála konkurz jako zpěvačka. Vystupovala v divadelních, televizních i zájezdových pořadech Semaforu s Jiřím Grossmannem, Miloslavem Šimkem, Jiřím Suchým, Jiřím Šlitrem a dalšími umělci. Po vzniku Divadla Jiřího Grossmanna se stala jeho členkou. Již od roku 1972 spolupracuje právě s Petrem Spáleným a Apollo Bandem. Na počátku sedmdesátých let byla na vrcholu své pěvecké kariéry a umísťovala se na předních příčkách v anketě Zlatý slavík.