12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Alternativní metalový kvartet RED, nominovaný na cenu GRAMMY/RIAA, který se prodává na zlatém trhu, vznikl v roce 2002 a důsledně spojuje propracovanou instrumentaci s úderným písničkářstvím. Dynamičtí, eklektičtí, strhujícím způsobem osobní a neochvějně upřímní – jejich umění nikdy nebylo tak sugestivní a neodolatelné jako na jejich zbrusu novém, osmém studiovém albu „RATED R“.

Následovník vysoce ceněného alba DECLARATION z roku 2020 – prvního alba, které se umístilo na předních příčkách hitparád, vydaného na jejich vlastním nezávislém labelu Red Entertainment – sebejisté a myšlenkově podnětné album RATED R, na němž se kapela z Nashvillu zabývá několika rezonujícími a relevantními tématy uprostřed ideologických a mezilidských rozporů, konfrontací a utrpení moderní společnosti.

„Nejnovější deska zkoumá úpadek autentické lidské interakce, což vede k tomu, že lidé, kteří by jinak měli empatii, ji už nemají,“ vysvětluje kytarista Anthony Armstrong. „Lidé prostě skáčou na internet, aby byli, kým chtějí, a říkali, co chtějí. Mluví, aniž by se nejdřív opravdu poslouchali, a s tím máme skutečný problém – zvlášť když to vede k násilí, šikanování dětí a podobným věcem. Navíc jsou tu ztráty, které zažíváme, když se 24 hodin denně 7 dní v týdnu soustředíme na technologie, místo abychom se věnovali tomu, na čem nezáleží, a viděli, jak krásné a léčivé je žít s minimem toho, co je nezbytné.“

Je zřejmé, že právě teď je ideální čas stát se fanouškem RED. Od své ohromující debutové sbírky (End of Silence z roku 2006) až po široce proslulou DECLARATION RED opakovaně ohromují a inovují. Není tedy divu, že jejich tvorba získala řadu ocenění, ohlasy v publikacích jako Loudwire, Rolling Stone, Under the Radar a Guitar World, účinkování ve filmu, televizi a videohrách a miliony prodaných alb, streamů a oddaných příznivců.

„Tohle je naše šance, jak oslovit některé lidi. Chceme, aby se lidé inspirovali naší hudbou a tím, co tato hudba představuje. Chceme, aby lidé převzali odpovědnost za změnu sebe sama i toho, co je obklopuje.“