12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Royel Otis, kteří vznikli v roce 2019 a od té doby pouštějí do světa hudbu, pokračují ve svém vzestupu na vrchol. Nedávno byli nominováni na cenu ARIA Awards 2023 jako průlomový interpret, přičemž tohoto uznání dosáhli po vyprodaném několikadenním národním turné, debutovém vystoupení na festivalu Splendour in the Grass a nadšeném vyprodaném britském a evropském turné, včetně vystoupení na festivalech v Leedsu a Readingu, Electric Picnic, Pukkelpop, End of the Road a dalších, a to vše v první polovině roku 2023 – a na podporu svého třetího EP Sofa Kings. Od ovládnutí žebříčků „Ones to Watch“ od lidí jako Matt Wilkinson na Apple Music 1, NME a Daily Telegraph, přes získání uznání RADAR Artist na Spotify, až po uvedení ve Vogue a GQ, Royel Otis jen pokračují ve své vzestupné dráze.

Singly Sofa King „Kool Aid“, „Sofa King“, „Going Kokomo“ a „I Wanna Dance With You“ si rychle získaly obdiv mezinárodního i místního tisku (Paper Mag, Purple Sneakers, NME, BBC Radio 1, Apple Music 1) a status první nejhranější skladby na Triple J. EP, které produkovali Chris Collins a Royel Otis, přineslo niterné příběhy a pohotový vtip na vrcholu blaženého kytarového oparu a přistálo v hlavních playlistech, jako jsou Ultimate Indie, All New Indie, DOPAMINE a Today’s Indie Rock (včetně uvedení na obalu). Deska následovala po druhém EP Bar ‚N Grill z roku 2022, které dvojici ozdobilo obaly globálních playlistů včetně Indie Arrivals a Supersound, Heaps Indie od Apple Music a dalších, nasbíralo přes 35 milionů streamů a získalo širokou podporu v playlistech australských komunitních rádií, amerických univerzitních rádií a BBC Radio 6. Za skladbu „Oysters In My Pocket“ si kapela vysloužila místo v letošním žebříčku triple j’s Hottest 200. Mezitím se začátkem tohoto roku připojili k sestavě Groovin the Moo na turné 2023 a jako support na australském turné alt-J.

Jsou připraveni zakončit rok 2023 ve strhujícím stylu, protože před svým debutovým albem PRATTS & PAIN, které vyjde na začátku příštího roku, chystají skladbu „Fried Rice“.