12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

SHADOW OF INTENT je americká metalová kapela z Nové Anglie, kterou v roce 2014 založili Ben Duerr a Chris Wiseman. Kapela pokračuje ve vydávání své hudby nezávisle, včetně jejich prvního alba Primordial (2016), druhého alba Reclaimer (2017) a zcela nedávno jejich nejnovějšího díla Melancholy (2019).

Název kapely a texty písní byly původně odvozeny z lore z herní série Halo a od té doby se témata kapely stala temnějšími a osobnějšími, přičemž si zachovala prvek fantazie a zázraků. Hudba kapely je silně postavena na různých metalových žánrech včetně death metalu, black metalu, symfonického metalu, progresivního metalu a metalcoru. SHADOW OF INTENT odehráli své první živé vystoupení na konci roku 2017, což následně vedlo k tomu, že se vydali na několik amerických turné s kapelami jako The Black Dahlia Murder, Whitechapel, Carnifex, Fleshgod Apocalypse, Despised Icon a dalšími.

Rok 2021 přinesl novou éru kapely a singly „Intensified Genocide“, „From Ruin… We Rise“ a coververzi „Laid to Rest“ od Lamb of God, předznamenávající vydání alba „Elegy“ v roce 2022. Kapela dále rozvíjí svou tematiku a dotýká se zvěrstev lidstva v průběhu dějin, které přineslo válečné štvaní, nenávist a chamtivost. Charakteristický zvuk SHADOW OF INTENT se nadále vyvíjí a každou skladbu doprovází filmová zvuková krajina, která přináší dosud neslýchaný zvukový zážitek.