12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

SOFT PLAY je britské punkové duo, které tvoří Laurie Vincent a Isaac Holman. Po několikaleté přestávce kapela, dříve známá jako SLAVES, obnovila spolupráci pod novým pseudonymem a vyrazila na turné s The Prodigy, které znamenalo jejich očekávaný návrat. na koncertní pódia.

Místo toho, aby se po rozhodnutí změnit název kapela vyhýbala debatám, přetváří v posledním singlu „Punk’s Dead“ kritiku a komentáře do frankensteinova monstra, který je čistým lyrickým mistrovstvím. Singl je specifický i obsazením přátel a fanoušků, kteří do skladby přispěli vokály (včetně jednoho obzvláště pozoruhodného hosta). Hravý návrat slouží jako včasná připomínka ducha humoru, radosti a společenství, které vždy bylo základním kamenem dua.

Tři alba, která se umístila v první desítce britských žebříčků a jejichž kořeny sahají až k debutu nominovanému na Mercury Prize v roce 2015, duo rychle získalo pozici vlivné síly na britském rockovém poli. Jejich osobitý, neokázalý přístup k žánru a kinetická živá vystoupení posílily nadšenou celosvětovou fanouškovskou základnu a vynesly jim široké uznání kritiků a žádaná místa na festivalech. Na své cestě si získali srdce Mikea Skinnera z The Streets, Mikea D z Beastie Boys, získali několik cen NME, na pódiu v rámci Big Weekendu Radia 1 se k nim připojil Skepta a absolvovali turné s The Prodigy, Kasabian, Jamie T a Wolf Alice.