10-12/6/21 Hradec Králové

„Když jsme viděli Sophie and the Giants naživo během letošního festivalu Nouvelle Prague, naprosto nás nadchli! Neskutečný příval energie korunovaný skvělou show a fantastickým hlasem. Že nesmí chybět na RfP 2020 bylo hned jasné,“ říká ředitel festivalu RfP Michal Thomes.

Sophie začala skládat písničky v osmi letech, jejími prvními fanoušky byli užaslí rodiče. Po letech hledání spoluhráčů se v Sheffieldu zrodili Sophie and the Giants a vzápětí vydali EP Adolescence. Neočekávejte žádná klišé. Sophie pracuje s pocity nejistoty a pochybností, s opravdovostí sobě vlastní se vypořádává i s nepovedenými vztahy. Nezlobí se nad zařazením do popu, kapela však staví na zvuku kytar, silném zvuku a upřímných textech.

Okouzlující melodie a výborně vystavěné aranže, vzájemná chemie a jistota přednesu zaujaly na londýnské klubové scéně, kde je objevil písničkář Tom Grennan a vzápětí pozval na své evropské turné. Místo klišé nabízejí opravdovost. Těžko byste odhadli, že čtveřice funguje teprve druhým rokem. Kapela podepsala smlouvu s Virgin EMI, na podzim roku 2019 vydala desku Break the Silence.