8-11/6/23 Hradec Králové Park 360
Na Rock for People míří další z elitních hardcorových partiček, kterými oplývá americká hudební scéna. Stray From The Path vznikli v roce 2001 na Long Islandu v New Yorku. Energická a nekompromisní hardcorová smršť je nosičem naléhavých sdělení, které do světa křičí zpěvák Andrew Dijorio a zpěvák a kytarista Thomas Williams.
Během posledních 21 let sdíleli pódia s takovými velikány, jako jsou Architects, Every Time I Die, Terror, Norma Jean, The Ghost Inside, Stick to Your Guns, Comeback Kid, nebo Counterparts. Na svém kontě mají deset ceněných alb, z toho šest vydali pod prestižním Sumerian Records (Bad Omens, Black Veil Brides). Poslední deska vydaná v září tohoto roku, Euthanasia, je napsaná tak, aby ji všichni pochopili, bez prostoru pro interpretaci. „Nechci, aby teď docházelo k nějakým nedorozuměním,“ zmínil v rozhovoru pro Kerrang! Thomas k textům nového alba. „‚Aha, když jsi řekl tohle, myslíš tím tohle? Ne, když jsem řekl tohle, myslel jsem tím tohle, protože my jsme řekli tohle. Když jste to slyšeli, tak to myslíme vážně.“

Stray From The Path přinášejí svou nabitou hardcorovou zuřivost a politicky vyhraněnou lyriku zástupům fanoušků už více než dvě desetiletí a snaží se být kapelou, která může být vstupní branou jak k těžké hudbě, tak k radikálním myšlenkám. Přestože během dlouhých let působení nejeví kapela známky zpomalení nebo únavy, natočit Euthanasii nebylo v žádném případě snadné. Stray From The Path se ocitli ve zlomeném stavu kvůli pandemii, vzdálenosti, a dokonce i doslova zlomené páteři, což vyústilo v album, které odráží chmurnější osobní i globální okolnosti.