16-18/6/22 Hradec Králové

Za téměř tři roky od vydání posledního EP Mirrors se teepee v šuplíku nahromadilo mnoho písní, které jsou inspirované jejich osobními zážitky, zkušenostmi a příběhy, které prožili například v Baskicku či daleké Indii. Na albu se kromě křehké melancholie, která je teepee vlastní, odráží i světlejší emoce dua, které tvoří Tereza Lavičková a Miroslav Patočka.

Nová deska ‘Where the Ocean Breaks‘ je o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech v naší společnosti a kontaktu s přírodou. Reflektuje tak celou škálu témat, která duo za poslední léta formovala.

Album vznikalo ve vídeňských Aurora Studios ve spolupráci s producentem Tomem O. Marshem, který kromě svého projektu Those Goddamn Hippies dříve koncertoval také s kapelami HVOB a IAMX. Nový producent není jedinou novinkou, jelikož celá deska zároveň vychází pod berlínským labelem Springstoff, se kterým teepee začali v tomto roce spolupracovat.

“Tvorba ‘Where the Ocean Breaks‘ byla transformujícím zážitkem pro oba z nás i celkový projekt jako takový. Rok a půl strávený tvorbou této desky pro mne představuje výrazný posun našeho zvuku, za což jsme velmi vděční našemu producentovi Tomovi, který nám ukázal zcela nový přístup k tvorbě, dal prostor experimentovat a trpělivě nás celým procesem vedl.” říká o desce Miroslav.

“Také jsme strašně rádi, že se nás ujal berlínský label Springstoff. Bylo pro nás důležité najít lidi, se kterými si rozumíme lidsky i politicky a to se nám poštěstilo. Takže jsme moc hrdí na to, že jsme součástí queer a feministického labelu, kterému záleží na ekologii a je plný skvělých lidí.” doplňuje Tereza.