10-12/6/21 Hradec Králové

The Amazons jsou ostrý melodický rockový kvartet z anglického Readingu. Matt, Joe, Elliot a Chris – si z grunge a punku vzali agresi a dodali melodie a harmonie. Naživo je tahle kapela prostě skvělá. Frontmanem skupiny je Matt Thomson; s hlasem síly atomového reaktoru a rozsahem, který je naprosto ideální pro jejich hudební styl. Na bicí hraje strojově přesný Joe Emmett, na basovou kytaru Elliot Briggs a na kytaru Chris Alderton. The Amazons si dali raketový start v roce 2017, kdy se stali nejžhavější kapelou hned po vydání první desky, která se dostala do čela hitparád.

Fantastické druhé album The Amazons s názvem Future Dust (2019) je přesně tak výbušné, jak můžeme čekat od rockerů, kteří před méně něž dvěma lety vzali Top 10 útokem, ale je také plné překvapení, která nikdo nečekal.

Future Dust se skládá z deseti monstrózních písní; je to album, přenášející temnou rockovou minulost do přítomnosti a náramně si to užívá. Volné bluesové prvky, náboženské odkazy, podpůrné vokály falzetem převládají v písních, zkoumajících různé problémy jako jsou hony na čarodějnice na sociálních médiích, poruchy příjmu potravy nebo deprese.

„Hledali jsme těžší zvuk a našli jsme ho návratem k blues,“ říká zpěvák Matt Thomson. „Díky Led Zeppelin jsme objevili Howlin‘ Wolfa a prozkoumali jsme jeho katalog.“ Četl jsem Hellfire, biografii Jerryho Lee Lewise a zamiloval jsem se do biblického jazyka, který používal k popisu svojí „ďábelské hudby“.