16-18/6/22 Hradec Králové

Když se spojí starý glam s originálním moderním soundem a notně po cestě načichne garáží. Parta drzých cápků, kteří vylezli z jihočeských, pražských, berlínských a boleslavských sklepů a otočili volume doprava. V hudbě The Drain se snoubí rocková syrovost, popová chytlavost a smysl pro hluk a experimenty. K tomu připočtěte svědomité ctění rock’n’rollového lifestylu, pocit nebezpečí a koncerty s atmosférou punkových mejdanů.

The Drain jsou známí jejich důkladností a péčí při produkci svých nahrávek, pro jejichž tvorbu si ke spolupráci pravidelně zvou zajímavé osobnosti z řad umělců i hudebních profesionálů. Na posledním LP Bangolia jsou například podepsání producent Greg Gordon (Triggerfinger, GHOST, Oasis, System of a Down, Slipknot, The Dandy Warholes a mnoho dalších) nebo masterging engineer Howie Weinberg (Nirvana, Soundgarden, U2, Metallica, The Clash a další.

V posledních letech odehráli The Drain přes 200 koncertů v českých a evropských
klubech, jejich turné zahrnovala zastávky v Německu, Polsku, Itálii, Slovinsku, Rakousku, Maďarsku či na Ukrajině, vystupovali na předních českých festivalech.