12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

V dubnu 2021 vydala kalifornská skupina The Offspring své desáté studiové album „Let The Bad Times Roll“. Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba, který se tehdy zdál tak příhodný, se ve skutečnosti ukázal být čímkoli jiným, než špatnými časy… Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy.

Kapela (zpěvák Dexter Holland, kytarista Noodles, baskytarista Todd Morse, multiinstrumentalista Jonah Nimoy a bubeník Brandon Pertzborn) právě dokončila své kritikou nejoceňovanější americké turné, po kterém Dexter Holland prohlásil: „Odehráli jsme jedny z největších a nejlepších koncertů naší kariéry.“ S více než třemi dekádami celosvětových turné na kontě to o něčem svědčí. Pětadvacet amerických koncertů následovalo po nedávném vyprodaném turné v Austrálii, Kanadě, Evropě a Velké Británii a také po několika obřích festivalových koncertech po celé Evropské unii.

The Offspring jsou kapelou, která se zjevně snaží naplno využít svůj zábavní potenciál. Jejich současné publikum je mnohem vícegenerační než kdykoli předtím a před show se odehrává extravagance plná vylomenin a bláznivin, které většina z nich viděla jen na sportovních akcích, po níž následuje koncert The Offspring naplněné jedním hitem za druhým, které znějí svěžeji než kdykoli předtím a přitom pokrývají celou jejich kariéru.

Skupina The Offspring vznikla v roce 1984 v Garden Grove v Kalifornii. Po vydání několika desek, které si kapela financovala sama, podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Epitaph a vydala album IGNIITION. Krátce poté následovalo album SMASH, které obsahovalo první velký hit skupiny „Come Out and Play“. Desky SMASH se prodalo více než 11 milionů kopií a stále si udržuje status jedné z nejprodávanějších nezávislých desek vůbec. Poté se ozvala velká vydavatelství a kapela v roce 1996 podepsala smlouvu s Columbia Records. The Offspring pak vydali řadu zlatých, platinových a multiplatinových certifikovaných alb (IXNAY ON THE HOMBRE / AMERICANA / CONSPIRACY OF ONE / SPLINTER / RISE AND FALL, RAGE AND GRACEi / LET THE BAD TIMES ROLL) obsahujících nadčasové rádiové stálice jako “Kids Aren’t Alright”, “You’re Gonna Go Far Kid”, “Self Esteem”, “Pretty Fly” a “Why Don’t You Get A Job”.

Holland se nikdy nebál psát aktuální texty nebo konfrontovat společenská témata s různými nuancemi. Stejná poselství jsou dnes důležitější než kdykoli předtím.