15-18/6/22 Hradec Králové

The Pale White je tříčlenná indie rocková kapela z Newcastlu ve Velké Británii. Trojice, kterou tvoří bratři Adam (zpěv, kytara) a Jack Hope (bicí) se svým dlouholetým kamarádem Tomem Boothem (baskytara), si rychle získala pozornost díky svým charakteristickým melodickým kytarám, hřmotným rytmickým sekcím a strhujícím živákům.

Díky sérii prvních singlů si kapela získala podporu od stanic jako NME, Radio X, Apple Music, MTV, Amazing Radio a BBC Introducing a poté, co získala ocenění BBC Introducing ‚Track Of The Week‘, byla pozvána na pódia festivalů Glastonbury a Reading & Leeds. Britský deník The Independent ji svou pětihvězdičkovou recenzí dokonce přirovnal k americké rockové legendě Queens Of The Stone Age. Na pódium se The Pale White potkali s The Amazons, Twin Atlantic, The Libertines, Samem Fenderem nebo Band of Skulls a získali tak titul jednoho z nejzajímavějších nováčků britské scény.

S novinkou „Medicine“, kterou produkoval Jolyon Thomas (Royal Blood, Slaves), otevírají The Pale White novou kapitolu a slibují, že o nich ještě uslyšíme. Zpěvák a kytarista Adam Hope komentuje působení kapely a vydání debutové desky: „Naše budoucnost jako kapely je prázdné plátno; budeme pořád dělat to, co dělat chceme; je důležité zůstat věrný sám sobě a nedělat věci pro ostatní. To nás udržuje umělecky šťastné. Klidně můžete zkusit držet se vzorců, které fungovaly dříve, ale když se podíváte zpět, nikdy to nejsou písně, na které byste byli nejvíce hrdí.“