12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

The Prodigy jsou britská hudební skupina, jejíž hudba se skládá z mnoha různorodých stylů od rave k hardcore techno s alternativně rockovými, breakbeat a punkovými elementy. Současní členové jsou Liam Howlett (skladatel/klávesy) a Maxim (MC/zpěvák).

The Prodigy se objevili na undergroundové rave scéně na začátku 90. let. Od té doby dosáhli nesmírné popularity a celosvětové známosti. Mezi jejich nejznámější skladby patří třeba Charly, Take Me To The Hospital, Out of Space, Invaders Must Die, No Good (Start the Dance), Voodoo People, Firestarter, Omen, Breathe, Smack My Bitch Up! Spolu s umělci The Chemical Brothers a Fatboy Slim patří k průkopníkům žánru, který se nazývá „break beat“.

The Prodigy jsou jednou z nejúspěšnějších elektronických skupin všech dob, celosvětově prodali odhadem 25 milionů desek včetně více než 4,7 milionu alb ve Velké Británii. Získali sedm po sobě jdoucích alb na prvním místě britské hitparády. AllMusic je popsal jako „premiérovou taneční kapelu pro alternativní masy“ a „kmotry raveu“. The Prodigy během své kariéry získali mnoho ocenění, včetně dvou Brit Awards za nejlepší britský taneční počin, tří MTV Video Music Awards, dvou Kerrang! Awards, pět MTV Europe Music Awards a dvě nominace na cenu Grammy.