12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

UNDERØATH s každým dalším hudebním počinem znovu objevují rovnováhu mezi chaosem a harmonií. Jejich skladby, vykouzlené z tvůrčího napětí, se stávají ikonickými hymnami. I když kapela samotná téměř shoří, třaskavá energie se spojí v něco, co hluboce rezonuje s miliony lidí.

Pokaždé, když mají možnost udělat něco bezpečného, Underøath se místo toho poctivě a s nadhledem postaví výzvě. Jejich dvě zlatá alba a tři nominace na Grammy jsou jasnou vzpourou komerčním kompromisům. Diskografie Underøath využívá hluk, agresi a atmosféru stejně obratně jako melodii. Kombinace těžkosti a bezhlavosti, kterou najdeme na albu Define the Great Line, z něj dělá jedinou desku svého druhu, která debutovala na 2. místě v žebříčku Billboard 200.

Jejich vášeň a síla jsou stejně nepopiratelné na turné s Alice In Chains nebo Bring Me The Horizon jako na těch nejzapocenějších intimních koncertech nebo při jejich žánrově novátorských vystoupeních na Vans Warped Tour.

Erase Me (2018) znovu představilo Underøath světu s přímočarými riffy a melodiemi. Je to téměř povznášející album, i když nepostrádá zpovědní zoufalství, které pohání jejich písně. Voyeurist (2022) kapela popsala jako „násilí ve vysokém rozlišení“. Revolver jej zařadil mezi 25 nejlepších alb roku 2022 vedle desek Slipknot, Ghost a Meshuggah a označil jej za „brilantně odvázané“.

Srdce jejich zvuku, který přináší obnaženou zranitelnost se strhující silou a filmovou bujností, lze slyšet v generacích kapel, které se vydaly po jejich stopách. Underøath však odmítají zůstat v klidu. Provokativní a inspirativní hudební single „LET GO“ zahájil novou éru kapely.

Underøath, kteří se pohybují na uměleckém laně mezi pohlcující přístupností a izolovanou jinakostí. Kapela vlastní prostor mezi obrovskými refrény a pokrokovou tíhou, a to jak na nahrávce, tak na pódiu.