8-11/6/23 Hradec Králové Park 360

Legendární česká punk-rocková kapela vypsaná fiXa se už tradičně vrací na pódium Rock for People, který už si žádný ročník bez této stálice nedokáže ani představit! FiXa v květnu 2022 vydala nové album Kusy radosti, které se tak přidalo do diskografie kapely jako v pořadí desáté řadové studiové album. Rozšiřuje tak řadu dnes už legendárních (ledňáčků) hitů kapely jako 1982, Antidepresivní rybička, Darling, Dezolát, Čtyři slunce, Mažoretka a doslova stovek dalších.

Vznik nové desky vypsané fiXy s názvem Kusy radosti komentuje Márdi: „Na začátku roku 2021 jsme byli ze známých důvodů zasaženi dalším koncertním omezením, a tak jsme se rozhodli, že v rámci udržení kapelního ducha vyrazíme nahrát v březnu do studia Sono, jen tak do zásoby, tři písně. Navázali jsme na to, kde jsme minule skončili, a oslovili jsme producenty předchozí desky Dušana Neuwertha a Ondřeje Ježka, zda by tam nejeli s námi. Povedlo se to domluvit hned! Všichni byli nadšení, že se něco děje. Nikdo totiž neměl moc co dělat a každý byl vděčný za jakoukoliv aktivitu. Tři dny ve studiu byly skvělý, a tak jsme se rozhodli, že takto budeme pokračovat dál po celý rok. V létě, na podzim a v zimě jsme se vždy sešli a nahráli další tři písně, a tak vznikla po kusech deska ‚Kusy radosti‘.“

Vypsaná fiXa vznikla roku 1994 v Pardubicích, její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal „Márdi“ Mareda. Hudbu Vypsané fiXy můžete kromě koncertů a rock’n’rollových večírků slyšet také v českých ve filmech, jako např. Václav nebo Čtyři slunce.

V roce 2021 kapelu opustil jeden ze zakládajících členů Daniel „Mejn“ Oravec. Na postu baskytaristy ho vystřídal Kryštof Mašek (dříve vystupoval např. s Meky Žbirkou a dalšími).