12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Protože konec roku je třeba uzavřít pořádnou peckou, je čas, abychom konečně doplnili další dílek line-upu, bez kterého si většina z fanoušků RfP festival nedokáže představit. Legendární kapela českého punk-rocku vypsaná fiXa samozřejmě dorazí na Rock for People 2024 a tentokrát v ještě větším stylu.

Skupina příští rok oslaví třicetileté výročí své existence, které se rozhodla uctít právě speciálním kamarádským koncertem na RfP. Vypsanou fiXu během narozeninového setu navíc doprovodí členové kapel, se kterými během úspěšných tří desetiletí muzikanti spolupracovali. Speciálními hosty budou například Mňága a Žďorp, Znouzectnost, Xavier Baumaxa a další.

Vypsaná fiXa vznikla roku 1994 v Pardubicích, její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal „Márdi“ Mareda. Hudbu Vypsané fiXy můžete kromě koncertů a rock’n’rollových večírků slyšet také v českých ve filmech, jako např. Václav nebo Čtyři slunce. Rok 2023 byl pro muzikanty ve znamení desky “Bestiálně šťastní XX”, které je sbírkou nově nahraných a zprodukovaných verzí dvacet let starých songů z alba “Bestiálně šťastní”. Po tomto nostalgickém ohlédnutí za svými začátky se kapela vypsaná fiXa stává hrdou třicátnicí a řítí se obrovskou energií dál.