12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Co se stane, když vezmete hudebně zdatného divokého londýnského rockera a irskou zvukovou rebelku s platinovým sestřihem (která si přivydělává jako modelka), přidáte pár syntezátorů, zvýšíte zkreslení do nekonečna a spálíte pravidla? Stane se Wargasm. Britské duo Sam Matlock a Milkie Way, které je srážkou thrashových kytar, apokalyptické taneční elektroniky, nervózně chytlavých harmonií a nefalšovaného sex-appealu, dokáže jeden večer převrátit vzhůru nohama undergroundový gotický klub a druhý večer postavit na nohy masivní festival pod širým nebem. Proto si vysloužili uznání od časopisů Kerrang!, Revolver, Upset a dalších. A proto mají na kontě miliony streamů, aniž by vydali pořádné album. V tichosti se stali jednou z nejúchvatnějších kapel planety.

Před několika lety se setkali a do svého krvelačného metalového chaosu zapojili syntezátory. Singl „Spit.“ udělal díru do streamovacích služeb s více než 3,7 miliony streamů na Spotify. Jejich poslechy se ještě zvýšily, když vypustili „Rage All Over“, „Salma Hayek“ a „Scratchcard Feeling“. NME je zařadilo mezi „100 Acts to Watch in 2021“ a Alternative Press je vyzdvihl na obálce „New Bands To Watch“ in 2021. Na The Heavy Music Awards si odnesli ocenění „Best UK Breakthrough“. Kromě koncertů s Yungbludem a Creeper zanechali ohromené publikum na festivalech Reading and Leeds, Download Pilot Festival a Bloodstock.

Nyní si tihle dva maverickové neberou žádné servítky a na svém mixtapu Explicit [slowplay/Republic Records] z roku 2022 a chystaném plnohodnotném debutu si užívají spoustu zábavy.