12-15/06/24 Hradec Králové
Park 360

Wild Classical Music Ensemble je experimentální belgická rocková kapela, kterou tvoří Linh Pham (zpěv a efekty), Sébastien Faidherbe (baskytara a zpěv), Wout Wittevrongel (kytara), Johan Geenens (flétny a zpěv), Wim Decoene (sampler) a Damien Magnette (zvuky a bicí).

Kapela vznikla v roce 2007 z iniciativy Wit.h jako workshop kolem experimentální hudby. Jakmile vznikl hudební pakt, umělci se krátce nato postavili na pódium se svými punkrockovými improvizacemi. Jejich první živé vystoupení se uskutečnilo na „BEZET“, sociálně-uměleckém festivalu v Budafabriek v Kortrijku v roce 2008. Brzy oslavili své první album, které nahráli ve studiu La Hesse ve Vielsalmu a vydali u Sub Rosy.

Jejich jedinečný zvuk je směsicí punk/rockových riffů, fanatických rytmů, drsných vokálů a ohnivých flétnových a syntezátorových jamů. V roce 2012 dodal WCME další impuls Sébastien, hrající na svou DIY dvoustrunnou baskytaru, když se ke kapele připojil. Druhé album WCME (2015) je rytmičtější a vícehlasé a vyšlo u Born Bad ve Francii a u Humpty Dumpty v Beneluxu. Odhaluje správný zvuk kapely, který naživo na pódiu ještě více zdokonalují zvukaři Etienne Foyer a Peter van de Veire. Sébastienovy vtipné a burcující komentáře během živých vystoupení mění koncerty WCME v divoké hudební večírky, které posluchačům zaručeně rozproudí krev v žilách.